İlahların Aşkı filmini full izle

16 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Filmler

İlahların Aşkı filmini full izle

ONDINE lirik ve modern bir masal.. Syracuse (Colin Farrell), İrlanda’lı bir balıkçıdır. Bir gün ağlarına takılan güzel ve gizemli bir kadınla (Alicja Bachleda) hayatı değişir. Küçük kızı Annie (Alison Barry) bu kadının büyülü bir varlık olduğuna inanmaktadır. Syracuse ise bu güzel kadına umutsuzca aşık olmuştur. Tüm asallarda olduğu gibi mutluluk ve karanlık bu hikayede yanyana gitmektedir. Senaryosu ve yönetmenliğini Neil Jordan’ın üstlendiği İrlanda kıyılarının büyülü dünyasında geçen filmin görüntü yönetmenliğini Christopher Doyle yapıyor.

ONDINE aşk, umut ve imkansız için savaşmayı anlatan bir aşk hikayesi

Deccal filmini izle

16 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Filmler

Deccal filmi izle

 

Sizi karanlık hayal gücümün perdelerini aralayıp, ardındaki anlık bir görüntüyü algılamaya: korkularımın doğasına ve Antichrist’ın derinliğine davet ediyorum.”

Lars von Trier

Umutsuzca acı çeken evli bir çift, orman içinde “Cennet” i andıran, herşeyden uzak evlerine çekilir. Kırık kalplerini ve problemli evliliklerini tamir etmeyi umut etmektedirler. Fakat doğa olaylara yön verecek ve her şey daha da kötü olacaktır

şok gazetesi

16 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Haberler

şok gazetesi günlük haberler spor ve gümdem ama okuyuyucularının büyük bir çoğunlugunu erkeklerin oluşturdugu şok gazetesi kahvelein ve erkeklerin egemen oldugu kapalı alanların vaz geçilmez gazetesi

kızlık zarı nasıl bozulur resimli anlatım

15 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Bayan

kızlık zarı nasıl bozulur resimli anlatım

Kızlık Zarı Tamiri

Kızlık zarının latince adı hymendir ve HYMEN Yunan mitolojisinde Evlilik Tanrısının ismidir. Kızlık zarı ülkemizde ve dünyanın belli bölgelerine halen sosyal ve kültürel önemini korumaktadır. Kızlık zarının henüz bozulmamış olması hatalı olarak kadının bekaretinin, yani bir erkekle birlikte olmadığının sembolü ve yine hatalı olarak ilk ilişkide kanama olmaması kadının daha önceden bir erkekle cinsel ilişkide bulunmuş olduğunun kanıtı olarak görülmekte ve birçok masum genç kız bu yüzden tüm yaşamlarını etkileyecek olaylarla karşılaşabilmektedir. Bu durum yalnız bizde değil, birçok kültürde geçerlidir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları ne yazık ki genç kadınların “kızlık zarı muayenesi” için kliniğe getirilmelerine ve böylece bazen küçük düşürülmeye varacak kadar aşağılanmalarına tanık olmaktadırlar.

Bu yazı kızlık zarı hakkındaki bazı yanlış bilinenleri düzeltmek veya bilinmeyenleri açıklığa kavuşturmak için basitliği korumak açısından soru-cevap şeklinde hazırlanmıştır.

Kızlık zarı tam olarak nerededir?
Kızlık zarı, vajina girişinin 1-1.5 santimetre iç kısmında yer alan ince bir yapıdır.
 

Neden böyle bir yapı var?
Anatomik ve fizyolojik açıdan kızlık zarının bilinen bir işlevi yoktur. Genital sistem enfeksiyonlarına karşı koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmesine karşın, ortada delik olan bir yapının nasıl olup da enfeksiyonlara karşı koruyucu olacağı tartışma konusu olduğundan bu görüş tam olarak geçerli değildir. Aslında enfeksiyonların bakire olanlarda daha ender oluşmasının nedeni bu kızların cinsel yolla bulaşan hastalıklara maruz kalmamış olmalarıdır. PID (pelvik enfeksiyon) ve vajinit gibi enfeksiyon hastalıkları aktif cinsel yaşam başladığında, önemli bir kısmı cinsel yolla bulaşan bakterilerle başlatılan enfeksiyonlardır.
 
Kızlık zarları yapısal olarak farklılıklar gösterebilir mi?
Anatomik olarak kızlık zarı vajinanın hemen giriş kısmında yerleşmiş, en sık görülen şekliyle ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan ufak bir delik bulunan yarı esnek, ince bir yapıdır. Bazı kadınlarda bu yapı çok sert veya çok esnek olabilir. Bazı kadınlarda ortada bir yerine iki veya daha fazla sayıda delik bulunabilir. Ender durumlarda zarın ortasındaki delik o kadar büyüktür ki, muayenede neredeyse zar hiç yok sanılabilir. Bazı çok ender durumlarda ise zarda hiç delik yoktur (imperfore himen).

Bu durumda adet kanaması genç kızlıkta görülen ilk kanamadan itibaren sürekli genital kanal içinde birikir ve her adet döneminde kız “adet olamamaktan, ancak aşırı ağrı duymaktan” yakınır. Kanama öyle ileri boyutlarda birikebilir ki, tüm rahim ve tüm vajina kanla dolmuş ve genç kızda halen ilk adet kanaması gerçekleşmemiş olabilir. Bu ciddi bir durumdur ve kadının genital sisteminin zarar görmemesi için ameliyatla kızlık zarına delik açılarak içerideki kanın boşalması sağlanmalıdır.

Daha detaylı ve tıbbi bir sınıflandırma ise şöyle yapıla bilinir;

· Şekline göre

 Tipik hymenler

 Halka şeklinde hymen (H. annulare)

 Yarımay şeklinde hymen (H. semilunare)

 Dudak şeklinde hymen (H. labiale)

 Atipik hymenler

 Deliksiz hymenler (H. imperforatus)

 Kalbur biçimde hymen (H. cribriformis)

 Kalbur şeklinde hymen (H. septatus)

 Kupa kağıdı şeklinde hymen

 Karakterine göre

 Deliğin karakteri

 Çok küçük delik

 Orta boy delik

 Çok geniş delik

 Serbest kenarın karakteri

 Düz kenarlı

 İnce tırtıklı (H denticulaire)

 Derin çentikli (loblu hymen)

 Çiçek tacı (H corollaire)

 Saçaklı (H fronge)

 Katmerli

 Mukavemetine göre

 Zayıf

 Tül gibi ince

 Sağlam

 Lifli (H fibroze)

 Tendon kıvamında (H tendinoze)

 Kıkırdağımsı (H kartilajinoze)

 Elastikiyetine göre

 Lastik gibi genişleyen

 Elastikyeti hiç olmayan (1,2,3,7,8)

Bunları daha anlaşılabilir olması açısından belli başlı sınıflara ayırırsak genellikle görülen 6 şekil ortaya çıkar.

Annuler (halka şeklinde) kızlık zarı en çok rastlanan şekildir.
 

Semilunar (yarım halka veya esnek) kızlık zarının dıştan içe kalınlığı fazla olmadığı için genelde ilişki sırasında yırtılmaz. Ancak doğum sırasında yırtılır.
 

Cribriformis (delikli veya elek tarzında) kızlık zarlarının ilişki esnasında yırtılması biraz daha fazla acılı ve zordur.
 

Carnosus (etli) kızlık zarı ise kalınlığı fazla  olduğundan ilişkide kolay kolay yırtılmayan, bazen ufak bir cerrahi müdahale gerektiren, bazende kanaması çok fazla olabilen tipte kızlık zarıdır.

Bu resim kızlık zarının kişiler arasında yapısal farklılıklarını göstermektedir. Üstteki resimlerde cinsel ilişki öncesinde en sık görülen kızlık zarı tipleri görülmektedir. Altta solda yer alan resim delik içermeyen ve bu nedenle kız çocuğunda ciddi sorunlar yaratabilen kızlık zarı yapısını göstermektedir. Doğum sonrasında kızlık zarı yalnızca kalıntılar şeklinde varlığını sürdürebilir.

Kızlık zarı cinsel ilişkide mutlaka kanar mı?
Kızlık zarı nispeten esnek olmasına karşın, vajinanın içine girme denemelerinde (cinsel ilişkiyle, parmaklarla veya muayene aletleriyle) kolaylıkla yırtılan ve kanayan bir anatomik yapıdır. Ancak kişiler arası önemli yapısal farklılıklar nedeniyle kızlık zarı aşırı esnek olanlarda veya zar üzerinde yapısal olarak az sayıda damar bulunması durumunda ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşmeyebilir. Bunun sıklığını belirleyen bir çalışma olmamakla beraber deneyimler kadınların muhtemelen %1-2’sinde kızlık zarının ya aşırı esnek olması, veya damarlanmasının az olması nedeniyle ilk cinsel ilişkide kanamadığını göstermektedir.

Bakire bir kadının jinekolojik muayene olması mümkün müdür?
Jinekolojik muayenenin en önemli aşamalarından biri vajinanın ve rahim ağzının gözlenmesi için yapılan spekulum muayenesidir. Günlük tıp uygulamalarında bakire olanların muayenesinde çoğunlukla bu işlem uygulanmamakta ve elle muayene makattan yapılmaktadır.

Doktorlar arasında yaygın olan diğer bir eğilim de bakire birinin yalnızca ultrasonografiyle değerlendirilmesidir. Bu yaygın eğilimin nedeni, halk arasında “muayenenin ultrasonografiye göre daha az gelişmiş bir yöntem olduğu” şeklindeki yaygın görüş nedeniyle kadınların doktorlarını “yalnızca ultrasonografiyle tanı koyan doktor”lar arasından seçme eğilimleridir.

Bakire bir kadının değerlendirmesinde yalızca karından yapılan ultrasonografi yeterli değildir. Akıntı, kasık ağrısı gibi şikayetlerin değerlendirmesinde kızlık zarına hiç bir zarar vermeden makattan muayene yapılması mümkündür ve ihmal edilmemelidir.

“İlk gecede” nelere dikkat etmek gerekir?
İlk gecede veya daha geniş anlamıyla ilk cinsel ilişkide hem kadına hem erkeğe düşen önemli görevler vardır. Bu ilk deneyimin güzel ve hatırlandığında iyi duygular uyandıran bir deneyim olması için kadının kendini bu ilk deneyime psikolojik olarak hazır hissetmesi gerekir. Ön sevişmeyle vajinada yeterli kayganlaşma sağlanmalı, eğer bu sağlanamazsa kayganlaştırıcı jel şeklinde eczanede satılan ve reçetesiz alınabilen ilaçlar kullanılmalıdır

İlk cinsel deneyimin mutlaka ağrılı olması gerekmez. Kadın kendini yeterince gevşettiğinde, erkek de yumuşak davrandığında ağrısız bir ilk deneyim gerçekleşmesi çok muhtemeldir.
 
Kadınların ilk deneyimlerinde en önemli korkularından biri gebe kalmaktır. Bu yüzden erkeğin prezervatif kullanması veya kadının doktoruna danışarak uygun bir korunma yöntemini kullanmaya başladıktan sonra ilişkide bulunması en idealidir.

İlk cinsel ilişkide zar aşırı kanayabilir mi?
Özellikle erkeğin çok aceleci ve sert davranması durumunda ufak yapılı kadınlarda zarla birlikte vajina dokusu da yırtılabilir. Bu durum çok aşırı kanamayla seyreden ve büyük olasılıkla dikiş atılarak tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Kızlık zarının çok aşırı sert yapısı olması da bu duruma katkıda bulunabilir.

Normalde ilk ilişkide oluşan kanama birkaç dakika içinde en geç yarım saatte durur. Eğer kanama çok şiddetli olursa veya uzun süreler geçmesine rağmen durmazsa böyle bir durum söz konusu olabileceğinden doktora başvurmak gerekir.
 
Bazı durumlarda ilk ilişkide kanama olur, yırtık yeri iyileşir, daha sonraki ilişkilerde tekrar kanar. Bu da kızlık zarının aşırı sert veya fazla “damarlı” olmasından kaynaklanır. Kanama miktarı fazla değilse, her ilişkide oluşan kanama kısa süreliyse endişelenecek bir durum yoktur.

Kızlık zarı ilişki dışında ne zaman yırtılır?
İlişki dışında nadir olarak bazen uzak doğu sporu, jimnastik gibi aktif ve normalin dışında bacak açma hareketi yapanlarda, kaza ve bazen düşmelerde yırtılabilir.

Kızlık zarının ne tarafından yırtıldığı bilinebilir mi?
Yırtılmış bir kızlık zarının ne tarafından ve nasıl yırtıldığı bilinemez,ilişkide penis ile mi, parmak veya başka bir nesne ile mi veya düşme veya başka bir nedenle mi yırtıldığı bilinemez.

Ne zaman yırtıldığı bilinebilinir mi?
Yırtılmış olan bir kızlık zarının ne zaman yırtıldığı da bilinemez ancak yeni yani yırtılmadan sonraki yaklaşık ilk 7-10 gün içerisinde muayene edilirse yeni olduğu söylenebilir,yoksa ister bir ay ister 10 yıl önce olmuş olsun fikir yürütülemez,ne zaman yırtıldığı bilinemez.

Yırtılan kızlık zarı sonra tekrar iyileşir mi? Kapanır mı?
Hayır,farklı bir yapıya sahip olan kızlık zarının yırtılan kısımları hiç bir zaman kendiliğinden tekrar birleşmez.

Mastürbasyon yaparken yırtılabilir mi?
Eğer içinize bir şey sokmadan sadece sürtünme yoluyla mastürbasyon yapıyorsanız yırtılmaz.

Kızlık zarının tamiri mümkün müdür?

Kızlık zarının tamiri mümkündür ve tüm dünyada bunu uygulayan doktorlar ve uygulamayı talep eden kadınlar vardır. Bu tamirin başarılı olup olmayacağının en önemli belirleyicisi yırtılmanın ne zaman olduğudur. Kısa zaman önce (günler önce) olan bir yırtılma kolaylıkla tamir edilebilir. Çok sayıda cinsel ilişkide bulunmuş, doğum yapmış kadınlarda ise kızlık zarının parçaları azalmış olduğundan tamiri çok zor olabilir, başarısız olabilir.

Dikilen bir kızlık zarı yüzde yüz kanar mı?
Evet,eğer bu işin uzmanı tarafından dikilmişse dikilen bir zar yüzde yüz kanar.

Dikilen bir kızlık zarının dikildiği ilişkiye gireceğim kişi tarafından anlaşılır mı?
Kesinlikle hayır, sadece kadın doğum uzmanları veya adli tıp uzmanları bunu anlayabilir.

Kızlık zarı dikilmesi için ilişki sayısının veya ne kadar süredir ilişkiye girildiğinin önemi var mıdır?
Hayır yoktur, çocuk doğurmuş kadınlarda dahi bu kızlık zarı tamir edilir.

Kızlık zarım yırtılmıştı, diktirmiştim, tekrar diktirebilir miyim?
Evet ,defalarca dahi tamir edile bilinir
.
Kızlık zarı dikişi acıtır mı? ne kadar sürer? nasıl bir ameliyattır?
Hayır acımaz, siz uyutularak veya o bölge uyuşturularak yapılır,10 ila 30 dakika arasında sürer,operasyondan sonra rahatlıkla yürüyebilir veya çalışabilirsiniz.Hiç kimse sizin böyle bir operasyon geçirdiğinizi anlamaz.

Kızlık zarı ilişkiden ne kadar zaman önce dikilmelidir?
Bu kızlık zarınızın tipine ve hekiminizin yapacağı ameliyata bağlıdır, bazen bir kaç ay evvel, bazen bir kaç gün evvel bazen de bir yıl önce dikmek gerekir.

Dikildikten sonra nelere dikkat etmek gerekir? Duş ve saire gibi şeyler zararlı mıdır?
Özel bir şey gerektirmez ilk bir kaç gün hekiminizin önerilerine uymak gerekir, rahatlıkla bir kaç gün sonra duş alabilirsiniz.

Kızlık zarı bozulmadan gebelik oluşabilir mi?
Evet. Gebelik oluşması için kızlık zarının bozulması şart değildir. Yukarıda anlatıldığı gibi esnek olan bir zar tam bir cinsel ilişkide bozulmamış olmasına karşın gebelik oluşabilir. Diğer bir yol da yine ender görülmesine karşın erkeğin kızlık zarına çok yakın bir yere boşalmasıdır. Spermler oldukça hareketli hücreler olduklarından vajinanın girişinden rahim ağzına ve buradan da iç genital sisteme geçerek gebeliği başlatabilirler.

Muayenede kızlık zarının sağlam olup olmadığı anlaşılabilir mi?
Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanının yaptığı bir muayenede kızlık zarının yırtılmış olup olmadığı, yırtılmışsa bunun eski bir yırtık mı, yeni bir yırtık mı olduğu anlaşılabilir. Ancak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları resmi bir kurumda adli tabip olarak görevli olmadıkları sürece bu muayeneyi yapmamayı tercih etme veya muayene sonucunda rapor vermeyi reddetme özgürlüğüne sahiptirler. Dahası Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları hastanın kendisi dışındaki birine muayene sonucunu bildirmek zorunda da değildirler

aldatan kadınlar anlatıyor

15 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Bayan

aldatan kadınlar anlatıyor

kadınlar neden aldatır kadınların aldatma sebepleri bazı kadınlar aldatma sebeplerini aşşaada sıralandıgı gibi anlatmışlar

“Tutku olmaması”

30 yaşındaki Giselle, partnerini aldatma nedeni tutku olmaması.. Gisele; “John ile 3 yıldır birlikteydik. Çok hoş bir adam ve onunla olmaktan zevk alıyordum ancak biraz tutku eksikti. Çoğu kişi nişanlandığımızı biliyordu ancak evlenme söz konusu olduğunda John konuyu değiştiriyordu. İş için çekici bulduğum bir iş arkadaşımla yurt dışına gittiğimde fantastik bir seyahat yaptık. Eve döndükten sonra John’dan ayrıldım. Seyahatten sonra yeni erkek arkadaşımla buluşmaya başladık, uç istekleri olan biri değilim. Bir kaç yıl sonra evlendik ve inanılmaz mutluyuz.”

“Ayrılmayı ertelemek”

30 yaşındaki Stacy; “Eski erkek arkadaşımla ayrılmak üzereydik. Çoğu zaman dışarı çıkıyor ya da köpeğiyle yatıyordu. Hislerimin hala sürdüğünü düşündüğüm için ilişkimize 1 ay süre verdim ve daha iyi olmasını bekledim ama olmadı. Ben ayrılığa hazırken, o işten ayrıldı ve biraz daha beklememiz gerekti. Bu sırada biriyle karşılaştım ve birlikte olmaya başladık. İlişkimiz bitene kadar onu inciteceğini düşündüğüm için eski partnerime bunu söylemedim.”

“Uzakta olduğu için görüşememek”

33 yaşındaki Tamara; “Erkek arkadaşım ve benim yaşadığım yerden uzakta bir kurs programına kabul edildim, gitmeye karar verdim. İlk 2-3 ay iyiydi ancak sonrasında okul arkadaşımla masumca flört etmeye sonrasında birlikte olmaya başladık. Eğitim programı bitince eve, sevgilimin yanına döndüm. Onunla yeniden başlamak zordu ancak onu hala çekici bulduğum için ayrılmak da istemedim. Okul arkadaşımı birkaç kez ziyaret ettim, çok çılgıncaydı ancak onunlayken sıkıldığımı anladım. Aynı yerde yaşadığım erkek arkadaşım benim için tekti ve asla ona olanlardan bahsetmedim. Zaman zaman kendimi suçlu hissetsem de bunları yaşamamı o zamanlar genç ve aptal olmama veriyorum. O ve ben, kursum dört yıl önce bitmesine rağmen hala birlikteyiz

eski aşkın yeniden evlenmesi
28 yaşındaki Jen; “Eski erkek arkadaşım Dave’le ayrıldığımız sırada Eric ile çıkmaya başladık. Kötüydüm ve Eric bana yardımcı oluyordu. 5 ay kadar sonra Dave geri geldi ve yeniden denemek istedi. Hala onu özlüyordum ve onu görmeye başladım ancak Eric’le de birlikteliğimiz devam ediyordu. Eric benim için garanti gibiydi ve Dave ile yine anlaşamayarak ayrıldık. Eric, ortak arkadaşlarımızdan onunla tekrar görüştüğümüzü öğrendi ve ilişkimizi bitirdi. Kesin olarak öğrendiğim şey iki adamı aynı zamanda idare etmek imkansız olduğu..”

“Daha iyisini bulmak”

30 yaşındaki Allison; “Ergenlik döneminde Ethan adlı biriyle çıkıyordum. Beni kilom, düşüncelerim gibi konularda sürekli eleştiriyordu. Tüm ailem ve arkadaşlarım ondan nefret ediyordu. Bir haftasonu o uzaktayken bir partide Will ile karşılaştım. Ethan’ın tam tersi biriydi. Rahat ve eğlenceliydi.. Tüm haftasonunu birlikte geçirdik. Daha sonra Ethan’dan ayrıldım ev 3 yıl çıktıktan sonra Will ile evlendim”

“Eksik birşeyler arama..”

32 yaşındaki Lizzie: “Florida’da büyüdüğüm için sahil ve denizi çok seviyorum. Erkek arkadaşım ise tamamen şehir çocuğu ve bunlardan nefret ediyordu. Seyahatler tartışma konusu oluyor ve hep o kazanıyordu. Birlikteliğimizin 8. ayında arkadaşlarımla denize gittik. Kaptan oldukça sıcak biriydi ve denizi seviyordu. Tüm zamanımı onunla geçirdim. Gece ve gündüz birlikte dolaştık. Eve döndüğümde bundan asla eski sevgilime bahsetmedim ve kendimi de suçlu hissetmedim. Bu durumda onu her zaman aldatacağımı düşündüm ve kısa bir süre sonra ayrıldık. Artık biliyorum ki yeni erkek arkadaşım denizi sevecek.”

“Değiştiremeyeceğini anlamak..”

25 yaşındaki Ashante; “Eski erkek arkadaşım hayatı oldukça hafife alan, çapkın biriydi. Onu değiştirebileceğimi düşündüm ama yanıldım. Bir birlikteyken sürekli başka kızlara asıldığını ve çıktıklarını öğrendim ve her zaman reddetti. Bir gece bir kız arkadaşımdan onun başkasıyla gördüklerine dait telefon aldım. Çılgına döndüm ve kız arkadaşlarımla dışarı çıktık. En ateşli adamla eve gittik ve onun bunu hakkettiğini düşündüm. Tüm bunları ona anlattığımda yüzü inanılmaz bir ifadeye büründü. Daha sonra ondan ayrıldım.”

“Fiziksel eksiklikler..”

26 yaşındaki Marnie; “Eski aşkım berbat bir öpüşüyordu. Onunla ilgili herşeyi seviyordum ancak öpüşeceğimiz zaman korkudan siniyordum. Onsuz bir partide olduğum gece öpüşmeyle ilgili bir oyun oynadık. Yaklaşık 10 adamla öpüştüm o gece ve hepsi eski partnerimden çok daha iyiydi. Bu deneyimden sonra ilişkimi sona erdirdim çünkü fiziksel hareketler oldukça önemliydi

ferhat göçer üzüm dinle

05 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Müzik Dinle

ferhat göçer üzüm dinle ferhat göçer 2010 yeni albüm parçası üzüm dinle

serdar ortaç mikrop dinle

05 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Müzik Dinle

serdar ortaç mikrop dinle serdar ortaç kara kedi albümünden mikrop şarkısı dinle

Murat kekilli ver bana düşlerimi dinle

02 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Müzik Dinle

Murat kekilli ver bana düşlerimi dinle Murat kekilli 2010 albüm parçası ver bana düşlerimi dinle

kıraç istanbul saklasın bizi dinle

02 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Müzik Dinle

kıraç istanbul saklasın bizi dinle kıraç aşk ve ceza dizi müziği dinle istanbul saklasın bizi dinle

Soner sarıkabadayı pas dinle

01 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Müzik Dinle

Soner sarıkabadayı pas dinle Soner sarıkabadayı 2010 albümü pas dinle


Sohbet