Jartiyer Modelleri 2011

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

Jartiyerde, stripe adı verilen bir parça vardır. Bu parça, jartiyerin istenilen boyda ayarlanmasına yardımcı olur ve ucundaki klipsler sayesinde çoraba tutturulur.
Devamını oku

Garanti Bankası Bireysel Destek Kredisi

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

En temel ihtiyaçlarınızdan en lüks hayallerinize ulaşan, büyük bir finans fırsatı Garanti Bankasından. Evinizin, arabanızın bakımı ya da sağlık harcamalarınız için, çocuklarınızın okul masrafları için, yurtdışı seyahatiniz için, eşinizin doğum masrafları için, evleniyorsanız evinize en güzel eşyaları almanız için size kefilsiz ve tam 60 aya varan vadeyle bir kredi veriyorlar. Neye ihtiyacınız varsa, siz belirliyorsunuz, Garanti Bankası ihtiyacınızın içeriğine bakmaksızın bireysel bütçenize katkıda bulunuyor. Kayda değer bir kar elde edeceğinizi düşündüğünüz bir web sayfası kuracaksınız ama sermayeniz mi yok? Ya da arkadaşınızın size sunduğu cazip teklife evet deyip, yeni kurulacak küçük bir şirketin ortağı mı olmak istiyorsunuz? Öyleyse Bireysel Destek Kredisi tam size göre! Ayda %1,59 faiz ödeyerek hayallerinize ulaşmanız çok da zor değil. Bu kredinin kısmi şartlarından biri şu: Eğer bordrolu çalışmıyorsanız kredinizi en fazla 36 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Bordrosuz çalışanlara bir aylık bile kredi vermeyen bankaları göz önüne alırsak bu fırsat harika. Eğer bordrolu bir çalışansanız 60 aya kadar vade yaptırabilirsiniz. Bireysel Destek Kredisi başvurunuzu internet üzerinden ya da Garanti şubelerinden beş dakikada yapabilirsiniz. Gerekli sabit belgeler; Nüfus Cüzdanı, Adres belgesi (son 6 aya ait bir fatura da olabilir) ve gelir belgesi olmakla beraber, alacağınız krediye ya da iş statünüze göre değişen belgeler de mevcut. Bunlardan bazıları firma belgeleri, hesap belgeleri ve kira belgeleridir. Gerekli tüm belgeler için ayrıntılı bilgiyi http://www.garanti.com.tr/krediler/bireysel/gerekli_belgeler.html adresinde bulabilirsiniz.

Arabayı Stop Ettirmeden kaldırmak

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

Araba kullanmayı yeni öğrenecekler ve acemiler için en büyük sorun arabayı stop ettirmeden kaldırmak.Her araç kullananın kendine göre bir araç kaldırma tarzı vardır.Bu işin çeşitli yöntemleri mevcut şimdi bunlardan bahsedelim.Bu iş sizin için zaman alacaktır.Öncelikle yanınıza ehliyetli birisini alın ve boş bir araziye gidin.Sürücü koltuğuna oturun,emniyet kemerinizi bağlayın.El frenini kaldırıp sol ayağınızı debriyaja basın, kontağı çevirin sağ ayağınız ile gaza basıp aracı çalıştırın.Arabayı 1.vitese alıp el frenini indirin.Bu yöntemde önemli olan iş debriyajın kavrama noktasını bulmak.Sol ayağınız debriyajda sağ ayağınız frende iken sol ayağınızı yavaş yavaş debriyajdan kaldırmaya başlayın.Belli bir noktaya gelince motorun sesi değişecek ve aracınızın devir göstergesi hareket etmeye başlıycak yani aracınızın devri düşecek.Tam bu sırada sağ ayağınızı frenden çekip hafif gaza basarak aracımızın devrini yükseltip hareket ettirebiliriz.Sol ayağınızı debriyajdan aniden çekerseniz ve fazla gaz verirseniz araç stop edecektir.Gaza basarken ayağınızın altında yumurta varmış gibi hassas basın.

Bir diğer yöntem ise fren kullanmadan direk debriyaj,gaz ile arabayı stop ettirmeden kaldırmak.Bunun için sol ayağınız ile debriyaja tam basınız, sağ ayağınız ile aracınızın devir göstergesi 10,100 olacak şekilde gaza basın.Sonra yavaş yavaş sol ayağınızı debriyajdan kaldırın aracınız hareket etmeye başladığı an debriyajdan ayağınızı biraz daha kaldırıp aynı anda biraz daha gaza basarak aracınızı kaldırabilirsiniz.Ayağınızı debriyajdan aniden kaldırırsanız aracınız stop edecektir,hızlı kaldırırsanız patinaj çekecektir,gaza çok basarsanız hızlı kalkacaktır.

Londra gezilecek yerler

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

onra’da gezilebilecek birçok bölge vardır. Londra gezisinden önce bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Hyde Park; Londra merkezinde bulunan en büyük parktır. Bu parkta farklı etkinlikler olur. Parkın civarında önemli tarihi anıtlar meydan ve saraylar yer alır.

Buckingham Palace; Buckingham sarayı, 1837 senesinden bu yana Londra kraliyetinin resmi olarak ikamet ettikleri yerdir. Resmi görüşme ve kraliyet seromonileri burada gerçekleşir.

British Museum; Müzede genellikle arkeolojik ve etnografya ile alakalı dünyanın birçok medeniyetine ait örnekler bulunur.

Thames Nehri; İngilterenin en ünlü ve önemli nehridir. Thames’in Türkçe karşılığı karanlıktır.

London Eye; London eye, dönme dolaba benzeyen gözlem tekerleğidir. Thames nehri kenarında, westmister sarayı karşısında bulunur. Tekerleğin tam turu 20 dakika sürer.

Trafalgar Square; Trafalgar meydanı, Londra merkezinde bulunur. Bir buluşma noktasıdır. İsmini Trafalgar savaşından almıştır. Bazen açık hava konserleri ve kutlamalara ev sahipliği yapar.

Londra Kulesi; Thames nehri kuzey kıyısında yer alır. Tarihi bir yapı özelliği vardır.

Palace Of Westminster; Thames nehri kıyısında yer alan bir saraydır. Gotik mimarinin iyi örneklerinden birisidir. 1850′li Yıllarda yangından sonra inşa edilmiş ve son halini almıştır.

Yardım Kuruluşları Nelerdir

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

umda dayanışma ve yardımlaşmanın önemi büyüktür. Bu amaç ile kurulan gönüllü yardım kuruluşlarıda çoktır. İnsan hakları, kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç olan insanlar, özürlüler, doğal afet gibi hizmet vermektedirler. Bu konularda mağduriyet yaşayan insanlara gönüllü yardım ediliyor.

Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;

Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir.

Kaynak: buyutec.net

Kilo aldırmayan tatlılar nelerdir ?

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

Süt ve meyveden yapılmış olan tatlılar daha az kaloriye sahip olduğu için fazla miktarda ve sık olmaması kaydı ile yemede herhangi bir problem oluşmadan tatlı çeşitleri grubuna girer.

Az yağlı süt içerisine kurutulan meyveler karıştırılarak kendinize pratik ve hafif tatlılar yapabilirsiniz.

Lezzeti süte yakıştığı için kayısı, erik, frambuaz, vişne ya da yaban mersimi türü meyveler tercih edilebilir.

Tatlılarda normal şeker yerine pişirilen tatlandırıcı kullanılabilir. Bu şekilde kalori yine düşürülebilir. Evde hafif tatlı yapmayı istiyorsanız şu tarif denenebilir;

Fırında Elma Tatlısı;

1- Bir elmanın kabuğu soyulur. Normal ya da mikrodalga fırına yerleştirilir.

2- Üstüne tarçın döküldükten sonra 2-3 dakika kadar pişirilir.

3- Fırından çıkartılan elma daha sıcakken, bir top diyet dondurma ile beraber servisi yapılır.

4- Bu tatlıda sadece 65 kalori vardır, kilo alma problemin düşünmeden yiyebilirsiniz.

Etimekli Muhallebi;

1- 2 Dilim az kalorili etimek ekmeğini alın.

2- Ekmek arasında az kalori bir sütten hazırlanan muhallebiyi sürün.

3- Üstüne Hindistan cevizi ilave ederek servise hazır edin.

2011-2012 Ücretli Öğretmenlik Başvuru İşlemleri

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

657 Sayılı Kanunun 86. Maddesi çerçevesinde vekil öğretmen istihdamı yapılabilmektedir. Buna göre 86. Madde de boş ilkokul öğretmenliği kadrolarına(yaz tatili hariç) açıktan vekil atabileceği hüküm altına alınmıştır.

Vekil öğretmenlik istihdamında prosedür şöyledir:

Herhangi bir yerdeki açık sınıf öğretmenlği kadrosunun bulunması halinde, vekil öğretmen olmak isteyen kişiler açık kadronun bulunduğu yere İl/İlçe Milli Eğitim Müdrülüğüne yazılı olarak başvururlar. İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü talebi uygun görürse, mülki idare makamlarından(Kaymakamlık ve Valilik) ve bütçe uygulama talimatı hükmü gereğince Maliye Bakanlığından izin alarak ilgili kişiyi vekil öğretmen olarak atar.

Vekil öğretmen olarak açıktan atananlara, atandıkları göreve tekabül eden maaşın üçte ikisi verilir.

Açıktan vekil olarak atananlar, 657 sayılı Kanunla memurlara tanınan sosyal haklardan yararlanırlar( Tedavi giderleri, emekli sandığı primleri vs.)

Açıktan vekil olarak atanacaklarda, asilde aranan şartlar aranmayabilir. Yani 4 yıllık sınıf öğretmenliği bölümü mezunları sınıf öğretmenliğine atanabilmekte iken, vekil öğretmenlikte, lise mezunu veya iki yıllık yüksek okul mezunları da vekil öğretmen olarak atanabilir.

2. Ders Ücreti Karşılığı Görevlendirme

657 sayılı Kanunun 89. maddesi “Ders ücreti Karşılığı görevlendirmenin” yasal dayanağıdır. 657 sayılı kanunun 89.maddesinde bu husus “Her derecedeki eğitim ve öğretim kurumları ile üniversite ve akademi ( Askeri akademiler dahil), okul kurs veya yaygın eğitim yapan kurumlarda vb. kuruluşlarda öğretmen veya öğretim üyesi bulunmaması halinde öğretmenlere, öğretim üyelerine veya diğer memurlara veyahut açıktan atanacaklara ücret ile ek ders görevi verilebilir.” şeklinde yer almıştır.

Bu hüküm çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı 16.12.1998 tarihinde çıkardığı “Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslar” ile Ders ücreti karşılığı görevlendirmelerle ilgili olarak belirli esaslar tespit etmiştir. Buna göre;

Öğretmen sayısının yetersiz olması halinde öğretmen olmayan ancak yüksek öğrenim görmüş kişilere

1-Okul öncesi, ilköğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 30 saate,

2- Orta öğretim kurumlarında (Lise) haftada 24 saate kadar,

Ekders görevi verilebilir.

Diğer taraftan uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilen kişilere haftada 40 saate kadar, okul öncesi, mesleki ve teknik orta öğretim ile çıraklık ve yaygın eğitim kurumlarına ek ders görevi verilebilir.

Bu konudaki Prosedür Şöyledir;

Ders ücreti karşılığı görevlendirilmek isteyenler açık bulunan kadrolar için okul müdürlerine başvururlar. Okul müdürü, ihtiyaç olması halinde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüde Kaymakam veya Valilikten izin almak suretiyle ilgili kişi ders ücreti karşılığı görevlendirilebilmektedir.

Osmanlı Padişahlarının Ölüm Nedenleri

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

Osman Gazi Neden Öldür : Osmanlı devletinin kurucusu olan osman gazi 1326 yılında kalp yetmezliği nedeniyle ölmüştür.
Orhan Gazi Neden Öldü : Orhan gazi 82 yaşındayken felç geçirmesi nedeniyle 1362 yılında öldü.
2. Murad Neden Öldü : İkinci murad geçirdiği şiddetli baş ağrısı nedeniyle yataklara düştü ve 3 gün sonra 1451 yılında vefat etti. Ölüm nedeni ise beyin kanaması yada beyninde bulunan bir tümördür.
Yavuz Sultan Selim Neden Öldü : Yavuz Sultan Selim 21 Eylül 1520 gecesii kanserden öldü
Kanuni Sultan Süleyman Neden Öldü : Kanuni Sultan Süleyman 1566′da yapılan sigetvar kuşatmasının son gününün gecesi beyin kanamasından vefat etti.
İkinci Selim Neden Öldü :İkinci selim 1574 yılında göğüs boşluğunda oluşan kanama nedeniyle vefat etti. Bazı iddaalara göre bir hamam keyfi esnasında düşüp yaralandığın söylenmektedir.
Üçüncü Murad Neden Öldü : Üüncü Murad 17 Ocak 1595 yılında Prostat kanseri nedeniyle öldü.
Üçüncü Mehmed Neden Öldü : Bir gün saraydan dönerken bir meczub 56 gün sonra gelecek kazadan kurtulamazsın dedi. Bu olay Padişahı çok etkiledi ve yemeden içmeden kesildi. 22 Aralık 1603 yılında kalp krizinden öldü.
Birinci Mustafa Neden Öldü : Osmanlı devletini tarihinde deli padişahı olan sultan mustafa 1624 yılında tahttan indirildikten sonra 20 ocak 1639 yılında sara nöbeti esnasında öldü.
Dördüncü Murad Neden Öldü :Osmanlıyı eski parlak günlerine döndüren padişah dördüncu murad gençlik zamanında çekmiş olduğu sıkıntılar ve çevresinin etkisiyle içkiye düşkün olmuştu. 8 şubat 1640 gecesi sirozdan vefat etti.
İkinci Mustafa Neden Öldü : 1703 yılında olan isyanla tahttan indirilen İkinci mustafa bu olayı üzüntüsüyle 29 aralık 1703 yılında prostat kanserinden öldü.
Üçüncü Ahmed Neden Öldü : 1730 yılında patrona isyanıyla tahttan indirildi. Yıllar boyu topkapı sarayında adeta bir hapis hayatı yaşadı. Şeker hastalığının vücudunda oluşturduğu tahribat sonunda 24 haziran 1736 yılında vefat etti.
Birinci Mahmud Neden Öldü : 21 yıl gibi uzun bir süre padişahlık yaptıktan 13 aralık 1754 cuma namazı dönüşünde attan düşerek beyin kanaması geçirip vefat etti.
Birinci Abdülhamid Neden Öldü : Osmanlı rus savaşı esnasında anapa kalesinin rusların eline geçtiğini duyan padişan beyin kanaması geçirdi ve bir süre sonra vefat etti.
İkinci Mahmud Neden Öldü : Osmanlı devletinde modernleşmeyi başlatan kişi olan ikinci Mahmud çok fazla içki içerdi. 28 haziran 1839 yılında veremden vefat etti.
Abdülmecid Neden Öldü : Tanzimat dönemini başlatan sultan veremden öldü.
Beşinci Murad Neden Öldü : En az padişahlık yapan osmanlı padişahıdır. Beşinci murad şeker hastasıydı. Bu hastalık nedeniyle 29 ağustos 1904 yılında vefat etti.
İkinci Abdülhamid Neden Öldü : İkinci Abdülhamid 19 şubat 1918 ylında beylerbeyi sarayında 76 yaşındayken yakanlandığı zatürenin ilerlemesi nedeniyle veremden vefat etmiştir.
Sultan Vahidettin Neden Öldü : Son osmanlı devleti padişahı olan vahidettin 16 mayıs 1926 yılında kalp krizinden öldü.
Fatih Sultan Mehmet Neden Öldü : Osmanlı tarihinin en gizemli ölümü Fatih Sultan Mehmed’inkidir. Fatih Sultan Mehmed, Mayıs 1481′de Mısır Memlük Devleti üzerine sefere çıktı. Gebze yakınlarında hastalanınca Başhekimi Lari müdahale etti, ancak sultanı tedavi edemeyince eski Başhekim Yakup Paşa, sultanı iyileştirmekle görevlendirildi. Yakup Paşa, bazı ilaçlar vererek padişahın sancısını azaltmak istedi fakat ilaçların bir faydası olmadı. Fatih kısa bir komadan sonra 31 Mayıs 1481′de Gebze’de Hünkar Çayırı (Tekfur Çayırı)’nda öldü. Fatih Dönemi uzmanı Franz Babinger, sultanın zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti. Bu görüş ilim çevrelerinde günümüze kadar süren tartışmalara sebep oldu. Şehabedin Tekindağ ve başka bilim adamları da sultanın ölümünün eceliyle olduğu, zehirlenmediğini savundular. Bütün araştırmalara rağmen Fatih’in ölümündeki sır çözülemedi.
Sultan Abdülaziz Neden Öldü : Osmanlı devletinde ölümü en çok tartışılan padişahlardandır. Tahttan indirildikten birkaç gün sonra feriya sarayında bilekleri kesilmiş bir şekilde bulundu. Tahttan indirildiği için intihar ettiği söylenmiştir. Fakat öldürümüş olma ihtimalide göz ardı edilmemektedir.
Yıldırım Bayezid Neden Öldü : En büyük Osmanlı komutanlarından olan Yıldırım Bayezid 1402′de Ankara Muharebesi’nde Timur’a esir düşmüştü. İçine düştüğü durumu hazmedemeyen padişah, yüzüğündeki zehiri içerek 8 Mart 1403′te Akşehir’de intihar etti. Zehirle ölen bir diğer Osmanlı padişahı da aynı ismi taşır. Fatih’in oğlu İkinci Bayezid, Nisan 1512′de askerin isyanı sonucunda oğlu Yavuz Sultan Selim lehine tahttan çekildikten sonra ömrünün kalanının geçireceği Dimetoka’ya doğru yola çıktı, ancak buraya varamadan 21 Mayıs 1512′de yolda öldü. Muhtemelen Yavuz, ileride bir taht kavgasını çıkmasını önlemek için babasını zehirlemişti.
Birinci Murad Neden Öldü : Harp sahrasında şehit olan tek Osmanlı padihıdır. 15 Haziran 1389′da Sırplar’ın büyük bir bozguna uğratıldığı Birinci Kosova Savaşı’nın sonunda, Sırp Kralı Lazar’ın damadı Miloş Obroneviç padişahın huzuruna çıkdığı sırada göğsünde sakladığı hançeri Birinci Murad’a saplayarak sultanı şehit etti.
Genç Osman Neden Öldü : Osmanlı tarihinde bir isyan sonucu öldürtülen ilk padişah İkinci Osman’dır. İkinci Osman, çevresindekilerin yanlış yönlendirmesi ve kendisinin de gençliğin verdiği tecrübesizlikle askerin isyanına sebap oldu. Sadrazam Davud Paşa ve yanındakiler Yedikule’de genç padişahın bir kementle yakalayıp, boğdular. İkinci Süleyman Ne Zaman Öldü : 40 yıl sarayda hapis hayatı yaşadı. 1691 yılında tahta çıktı. 6 şubat 1695 yılında böbrek yetmezliğinden vefat etti.
Sultan İbrahim Neden Öldü : Öldürülen bir diğer osmanlı padişahı Sultan İbrahim’dir. Sultan İbrahim, 7 Ağustos 1648′de tahtan indirilip, yerine küçük yaştaki oğlu mehmet geçirilmiştir. Ancak tahtan indirilen padişah kapatıldığı yerde 10 gün kalabildi. Feryatları bütün saray halkını etkiliyordu. Sultan İbrahim’i yeniden tahta çıkarmak isteyenlerin sayısı artınca, Kösem Sultan ve devlet ileri gelenleri sultanı 18 Ağustos 1648′te boğdurttular.
Üçüncü Selim Neden Öldü : Osmanlı tarihinde adı yeniliklerle anılan Sultan Üçüncü Selim, Kabakçı İsyanı’yla Mayıs 1807′de tahtan indirilip, yerine Dördüncü Mustafa geçirilmişti. Saray’da hapsedilen padişahı tekrar tahta çıkarmak için Nizam-ı Cedit taraftarları Rusçuk’ta örgütlendiler. Alemdar Mustafa Paşa, bir orduyla İstanbul’a gelerek, Sultan Selim’i tekrar tahta çıkarmaya teşebbüs etti. Ancak tedbirli davranmadığı için Dördüncü Mustafa taraftarları 28 Temmuz 1808′de Üçüncü Selim’i öldürdüler.
Dördüncü Mustafa Neden Öldü :Üçüncü Selim’i öldürten Dördüncü Mustafa’da aynı akıbete uğradı. Askerlerin Dördüncü Mustafa’yı tekrar tahta çıkarmaya teşebbüs etmesi üzerine tahtını emniyete almak isteyen İkinci Mahmud onu 17 Kasım 1808′de boğdurttu.

Anadolu Üniversitesi Taban Puanları

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

nadolu Üniversitesi Eczacılık Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 342,543

Anadolu Üniversitesi Hukuk Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 334,555

Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 302,244

Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 323,48

Anadolu Üniversitesi Moda Tasarımı Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 308,853

Anadolu Üniversitesi Havacılık Elektrik ve Elektroniği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 363,594

Anadolu Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 340,614

Anadolu Üniversitesi Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 346,361

Anadolu Üniversitesi Rekreasyon Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 255,961

Anadolu Üniversitesi Spor Yöneticiliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 262,158

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 277,264

Anadolu Üniversitesi Felsefe Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 288,794

Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 291,161

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 297,2

Anadolu Üniversitesi Tarih Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 302,094

Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 319,6

Anadolu Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 281,241

Anadolu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 339,79

Anadolu Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 262,968

Anadolu Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 345,646

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 342,266

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (UOLP-SUNY Cortland) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 274,093

Anadolu Üniversitesi İşitme Engelliler Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 336,137

Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 342,133

Anadolu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 320,974

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 316,209

Anadolu Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 342,228

Anadolu Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 329,183

Anadolu Üniversitesi Biyoloji Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 268,881

Anadolu Üniversitesi Fizik Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 249,85

Anadolu Üniversitesi İstatistik Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 286,373

Anadolu Üniversitesi Kimya Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 278,912

Anadolu Üniversitesi Matematik Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 307,89

Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 297,833

Anadolu Üniversitesi İktisat (İkinci Öğretim) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 285,566

Anadolu Üniversitesi İktisat (İngilizce) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 314,105

Anadolu Üniversitesi İktisat (UOLP-SUNY Cortland) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 255,285

Anadolu Üniversitesi İşletme Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 298,958

Anadolu Üniversitesi İşletme (İkinci Öğretim) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 287,129

Anadolu Üniversitesi İşletme (İngilizce) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 317,111

Anadolu Üniversitesi Maliye Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 300,839

Anadolu Üniversitesi İletişim Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 309,226

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 323,769

Anadolu Üniversitesi Sinema ve Televizyon Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 312,36

Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 336,189

Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 289,435

Anadolu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 336,174

Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 334,126

Anadolu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 324,947

Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 311,991

Anadolu Üniversitesi Mimarlık Taban Puanları
Genel Taban Puanı : 333,872

Kombi Arızaları Ve Çözümleri

30 Temmuz 2011 Yazan  
Kategori Yaşam

Kombi çalışıyor ısıtmıyor
a)Kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkalı olabilir
b)Petekler kapalı olabilir( alt ve üst vana acık olacak)
c)Peteklerinizi ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir.
d)Kalorifer termostat derecesi düşük olabilir
e)Kombinin ısıyı algılayan aksamlarında sorun olabilir.
f)Cihazınızda problem olabilir(lütfen güvendiğiniz bir tenkis servis çağırınız.

Kombi hiç çalışmıyorsa
a)Günümüzde kullanılan birçok kombi içerisinde su olmadığı zaman emniyet olarak çalışmamaktadır. Suyu bitmiş olabilir. Standart su basıncı 1.5 bardır
b)Elektrik şalteri acık olmayabilir
c)Gaz vanası kapalı olabilir
d)Gaz vanası açıkken cihaz çalıştırılmak istenmiş ise ikaz (kırmızı lamba) yanıyor olabilir
e)Kombinin ön panelindeki (yaz/kış) konum anahtarı istenilen konumda olmayabilir.
f)Kombiniz pilotlu ise pilot alevi yanmıyor olabilir.
g)Tüm bu işlemlere rağmen başarılı olamadıysanız lütfen güvendiğiniz bir teknik servis çağırınız.

Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyor
a)Bu arıza meydana geldiğinde musluktaki sıcak su akışında dalgalanma olması gerekir. Bir ısınır bir soğur. Normalde sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünüyor. Cihaz siz suyu açtığınızda kalorifer kısmını kapatma işlemini tam anlamıyla yapamadığından bu sorun ortaya çıkar.(lütfen güvendiğiniz bir teknik servis çağırınız.)

Kombi patlamalı yanıyor
a)Cihaz yanmak üzereyken birkaç saniye geç yanarsa. İçeride gaz birikmesi olur bu nedenle şiddetli bir yanma olacağından gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü gerekmektedir
b)Cihaza yıllık bakım yapılması gerekmektedir.

Kombi su akıtıyor.
a)Cihazın suyunu gereğinden fazla doldurmuş olabilirisiniz(1.5 bar olmalıdır)
b)Cihazın tesisat bağlantılarında aşınmalar olabilir.
c)Kombinin imbisat deposunda problem olabilir(genleşme problemi)
d)Hava tahliye arızalanmış olabilir(teknik servis)e başvurunuz
e)kombinizin su doldurma vanası arızalı olabilir
f)radyatörün hava alma yerinden su basıncını düşürünüz. Bu durum tekrar ederse teknik servis çağırınız

Kombi ses yapıyor
a)Cihazın fan motorunda problem olabilir
b)Cihazın devir daim motorunda problem olabilir
c)Cihazın haznesindeki suda hava olabilir
d)Cihazın sıcak su ile kaloriferi ayrıştırıcı parçalarda hata olabilir(üç yollu vana)

Kombi sıcak su vermiyor
a)Su açıldığında cihaz yanıyor fakat ısıtmıyorsa suyu gereğinden fazla açmış olabilir (kış aylarında)
b)Isınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışıyor olabilir
c)Sıcak su hattına baksa bir yerden su karışması olabilir
d)Cihazın sıcak su ile ilgili aksamlarında problem olabilir(teknik servise başvurunuz..

Radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
a)Filtre tıkalı olabilir
b)Peteklerdeki su kirli olabilir
c)Cihazın yanlış ayarında sorun olabilir
d)Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında aksama olabilir.
e)Kalorifer tesisatınızın döşenme seklinde yapılmış bir hata olabilir
f)Kombiye yakın petekleri kısarsanız uzak peteklere su daha hızlı ulaşır


Sohbet