kanaviçe salon takımları

29 Mart 2012 Yazan  
Kategori Bayan

kanaviçe salon takımları ve modelleri şık model ve kataloglardan alınmış örnek takımları sizlerinde yoğun isteiğine dayanamayıp sunduğumuz modelleri ile artık sizde farkı ve yeniliği yakalayacaksınız artık sizinde farkınzı olsun diyorsanız bu model salon takımlarından artık sizde alınız.

Devamını oku

yarasa kollu kazak modelleri

29 Mart 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

Yarasa kollu kazak modelleri ve örnekleri en güzel ve yeni farklı yarasa kollu kazak modelleri ile sizde artık farkı ve yeniliği yakalayabilirsin yenilik ve fark sizinle olsun diyorsanız artık en güzel ve yeni modeller le yeniliği yakalayınız artık en şık model ve seçenekleri sizlere sunuyoruz işte o güzel modellerden örnekler ve tasarımı değiştiren modeller sizlere sunumu yapiyoruz.
Devamını oku

büyük beden abiye modelleri 2012

23 Mart 2012 Yazan  
Kategori Bayan

büyük beden abiye modelleri 2012 en güzel abiye modelleri ile büyük bedenlerimiz için özel olarak yapılmış süper modelleri sizlere sunuyoruz işte en güzel ve büyük beden olarak kullanılan bikini ve mayo modelleri ile sizlerin yanınızda oluyoruz işte en güzel modellerden bir kaç örnek sizlere sunuyoruz..

Devamını oku

2012 Ayyıldız Bikini Modelleri

23 Mart 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

2012 Ayyıldız Bikini Modelleri ile sizlerleyiz havalar ısınması ile tüm markalar mayo ve bikini tanıtımına başladı işte ay yıldızın 2012 deki en seçkin mayo ve biki modelleri ile sizlerleyiz işte farklı ve yeni bikinelerle yanızda olmaktan gurur duyuyoruz.

Devamını oku

2012 bikini modelleri ve fiyatları

23 Mart 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

2012 bikini modelleri ve fiyatları ve modelleri hakkında geniş kapsamlı bilgiler sunuyoruz fiyatlara gelince gecen seneye oranla pek fiyat listesinde değişim olmadı hala uygun fiyatlara satişa sunuldu şimdi almak daha mantıklı ve daha güzel olur çünkü daha indirimde ve % 50 a veren indirimler mevcuttur.

Devamını oku

anlatımlı bere modelleri

23 Mart 2012 Yazan  
Kategori Bayan

anlatımlı örgü bere modelleri ve anlamlarını sizlere en güzel en çok bu seninin modası olan bere modellerini anlatarak sizlere sunuyoruz işte o güzel modellerden bir kaç örnek sizler için sunulmuştur işte o güzel modellerden bir kaç örnekler.

Devamını oku

rüyada tuvalet

21 Mart 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

tuvalet görmek insanın kendisi ailesinden kaynaklanan sıkıntılarına, rızık temini için çalışıp çabalamaya, eşiyle başbaşa kalmaya, malın stoklandığı depoya, dükkana;
Tuvalet yalnızlık evine, temizliğe, düşünme etmeye ve rahatlığa;
Temiz tuvalet hanımının yolunda hallerine, genişliği onun uyumulu ve itaatli oluşuna;
Pis ve dar tuvalet, karısının kendisinden tiksinme ediyor olmasına;
Lağının (tuvalet kuyusunun) taşma endişesi olmadan dolması eşinin halime olmasına,
Tuvalette mahzur durmak vefat etmeye delalet eder. ( Tamamlayıcı tabir için Bakınız; Abdest Bozmak, Necaset, Sidik.)

Sözlük 2: Rüyada tuvalet görmek, duş sahibinin aile balkının ıstırap vesıkıntılarına, çalışıp şevk göstermesine ve onların nafakalarını kısmasına işarettir.Bazen tuvalet görmek, hanımıyla başbaşa kalmaya veya malını biriktirdiği deposuna ya da içerisinde malı bulunan dükkana işarettir.Tuvalet, rahatlık, fikir, halislik ve yalnızlık evidir.Rüyada tuvaletin taşması, duş sahibinin hanımının hamile olduğuna veya vahit hizmetçiye sahip olmasına işarettir. kimi bu duş malın çokluğuna veya onun taşkınlığını gidermek için görülen ihtiyaca binaen meta sarfetmesine işarettir. Eğer tuvalet taşıp orada bulunan şeyleri pislemese ve kokuşu da olmasa, duş sahibi için hayırlı vahit şeyin meydana çıkmasına, bazen de maksadının yapılabilir olmamasına işarettir.Bazen tuvalet, kadınlara işarettir. Eğer tuvalet büyük pak ve kokusuz ise onun hanımı yolunda geçimlidir. Tuvaletin temizliği hanımının yolunda halli, genişliği ise, itaatkar oluşudur. Kokusunun azlığı ise hanımının yolunda olarakmethedilmesidir. Tuvalet, dar ve pislikle dolu otup sahibi orada oturacak mekan bulamıyorsa, hanımının kendisinden tiksinme etmesine işarettir. Eğer tuvalet kirli kokuyorsa, hanımının haylaz sözlü ve gönül incitici olmasına ve öylece nam bulmasına işarettir.Tuvalet kuyusunun kanla dolduğunu görse, o kimsenin hanımının ihtiyatlı oluşuna ve aşırılık korkusundan dolayı kocasını çokça nakit sarfetmesinden meneder. Bir kimse rüyada dinde vahit ağaç parçası bulunduğunu ve onunlatuvaletin deliğini kanştırdığını görse, o kimsenin evinde boşanmış vahit kadın bulunmasına işarettir.Rüyada tuvalet içine bırakıldını gören kimse hakkında, dolandırıcılık yapılır. hela içine bırakıldığını ve üzerine de kapısının kapatıldığını gören kimse, ölür.

islamda cinsellik

21 Mart 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

tane Durumundan Kadının Helal Olan Bölümleri
Adet ve lohusa olan kadının göbeği ile diz kapağı rasından arada vahit kafes veya esbap olmadan faydalanmak haramdır.
Abdullab bin Sa’d, tanrı Resulune soruyor:
-Adet iken hanımımdan bana helal olan nedir?
Resulullah:
-Eteğin üstü sana helaldır.
Resulullah’ın hanımlarından Hz.Meymune validemiz anlatıyor:
“Resullullah (a.s.) ben hayızlı iken benimle yatardı. Onunla benim aramda vahit esbap bulunurdu.”
Yine Hz.Meymune anlatıyor:
“Allah Resulu (a.s.) hanımları hayız halindee iken esbap üstünde onlarla sevişirdi.”
Allah Resulu bunu kendisi cinsel tatmini için yapmazdı. Çünkü vahit ihtiyacını o anda hayızlı olmayan hanımı ile giderebilirdi. O halde bunun ayrı önmeli sebebi olmalı.
• tanrı Resulu bunu yaparak, bu husustaki batıl inançları yıkmış ve bunun caiz olduğunu göstermiştir. Çünkü Hristiyan ve Yahudiler böyle yapmıyorlardı.
• Hayızlı iken vücut ve can açısından sükunetsizlik duyan kadını, yalnızlığından ve bu can halinden kurtarmak.
İmam-ı azm ile Ebu Yusuf’a göre peştamalin altından göbekle diz kapağı arasından açık vahit şekilde faydalanmak haramdır. Ancak İmam Muhammed, “kan gelen yerden sakınılması şartı ile her taraftan faydalanılması helaldir” demiştir. İmamı-ı Şafi’de bu görüştedir. Bu durumda kan gelen yerin gizli olması, belli olmaması lazım. Bunu işleyen kimselerin de keendilerinden inanmış olması gerekir.
Kaynak:
1) Büyük Kadın İlmihali, Rauf Pehlivan
Arefeyi bayrama bağlayan gece cinsi ilişki olur mu?
Bunda vahit günah yoktur. ama o geceyi ibadetle geçirmek daha güzeldir.

Cinsel İlişkiden evvel Besmele Çekmek
Cinsel ilişkiden önce besmele çekmek müstehaptır. Sonra şu duayı okur:
Bismillhi, allahumme cennibna-ş şeytane ma-rezektena”
Bu müstehap ve cinsel ilişkinin edeplerindendir.
Kaynak:
Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN

Cinsel İlişkide Eşlerin Başkalarını düş Etmeleri
Eşler cinsel ilişkide bulunurken erkek hanımını tanıdığı latif vahit kadın diye fantezi etmesi, kadının da kocasını ayrı vahit erkek diye fantezi ederek sevişmesi, cinsel ilişkide bulunması haramdır.
İbn-i Abidin bu, suyu şarap olarak düşünüp şarap niyetiyle içmeye benzer. O, haram olduğu veçhile bu şekilde cinsel ilişkide haramdır. (İbn-i Abidin:6/372))
Bu tür davranışları ailelerin yıkılmasına neden olacağı için İslam yasaklamıştır.
Kaynak:
Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN

El İle doyum
Masturbasyon, el ile tatmin denen bu olay,kişinin cinsel organı ile oynamak suretiyle doyuma gitmesidir. Bu sayı genellikle 13-15 yaşlarındaki erkek ve kızlardaa görülür. Değişik sebeplerle bu yaşın üzerindekilerde daha az görüldüğü ileride sürülmektedir.
Cinsel organın el veye ne olursa olsun, herhangi vahit cisme sürtünmesi veya göğüslerinde yahut sine uçlarında ve diğer cinsel bölgelerde tazyik ve benzeri baskılarla yapılan vahit uygulamadır. Maksat orgazm olmaktır.
Pekçok İslam alimi evlilik dışı her türlü cinsdel doyumu haram saymışlardır. kanıt olarak da şu ayeti göstermişlerdir.
“Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu (câriyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir. Şu halde, kim bunun ötesine çekilmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir.” (Müminun Suresi : 5-7)
Allah Resulu şöyle buyurur:
“Cinsel organıyla oynayan vahit millete tanrı azab etmiştir.”
“Elini nikahlayan mel’undur”
Bazı bilginler ve doktorlar bu veçhile doyum yolunun pekçok hastalıklara sıhhat noktasından neden olduğunu söylemektedirler. Bedensel ve zihni dengesizlik, göz zafiyeti, omuzlar arasında bükülme, kilo düşmesi, cinsel acizlik, büyümenin durması ve benzeri rahatsızlıklar olarakda örnekler verilmektedir.
Bu bedhah yola sapıklar cinsel serbesti tanıyanlar, seviciler, aşırı cinsel istekliler, ufak veya minik olsun, iri olsun, erkek olsun, kadın olsun, yalnlz olarak bulunsun, toplu halde bulunsunlar, mahrem olsun, açıkta olsunlar, hepside bu yoal başvuruyorlar. Bu açıdan bakıldığında bunun sıradan vahit rahatsızlık olmadığı görülür.
Masturbasyon’un İslami hükmü konusunda mezhepler arasında bazı farklılıklar vardır. Hanefi, Şafii ve Maliki mezhebine göre masturbasyon haramdır. Hanbeli mezhebine göre ise, zina korkusu olduğu zaman mübah olur, değilse haramdır.
Kaynak:
Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN
Erkek Hamile Hanımı İle Ne Zamana Kadar İlişkide Bulunabilir?
Sağlık açısından kadının durumunu göz önüne alarak, kadına ve çocuğa ziyan vermemek şartıyle cinsel ilişkide bulunabilinir. İslam, böyle vahit müddet tesbit etmemiştir. sıhhat açısından vahit engel yoksa İslam açısından da yoktur.
Kaynak:
Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN
Evlilikte Cinsel Hayat
Cima, kadınla erkeğin cinsi temasta bulunmasıdır. İslamiyet, müminleri evlenmeye teşvik etmiştir. Evlilik sayesinde cisi arzular tatmin edilir, ismet ve namuz korunur, neslin devamı yapılabilir olur.
İslam’a göre cimâ’ın da vahit aletler adabı vardır. Bunlar; birleşmeden önce euzü-besmele çekmek; örü altında olmak; kıbleye karşı olmamak; aybaşı halinde yapmamak, dübürden sakınmak, kadına mülâyim davranmak; o da ihtiyacını giderinceye kadar terketmemek; ikinci defa ilişkide bulunacaksa eteğini yıkamak; gecenin başlangıcında ilişkide bulunacaksa uyumadan önce yıkanmak, hiç değilse abdest alıp öyle uyumak; muhabbet ve ilgiyi artırıcı hareketlerde bulunmak.
” Kadınlarınız sizin için vahit tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden
(uygun davranışlarla) hazırlık yapın. Allah’tan korkun, biliniz ki sizler O’na kavuşacaksınız. (Yâ Muhammed!) müminleri müjdele!” (Bakara Suresi :223)
İslamcinsi arzuların kanuni yoldan giderilmesini ister. Kadına dübürden yaklaşılmayı yasaklaması Ku’ani nass ile belirlenmiştir.
“Sana kadınların ay halini sorarlar. De ki: O, vahit rahatsızlıktır. Bu sebeple ay halinde olan kadınlardan uzakta durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şunu yolunda bilin ki, tanrı tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever.”(Bakara Suresi :222)”
Bu bildiğimiz tenasül yoludur. geri yoldan yaklaştırmak sahi değildir. Peygamber Efendimiz:
“Hanımına sırt yoldan yaklaşan kimse lanete uğramıştır.”
“Erkeğe veya veya kadına sırt yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz” Eşler arası dahi olsa anal münasebet livata olarak adlandırılmış ve yasaklanmıştır. (2)
Son yüzyıllarda garp dünyasında slogonlaşan cinsi serbestli akımı, vahit bol sapıklığın, tabii olmayan ilişkileri tiksindirici zevklerin yayılmasına, önü alınmayan hastalıkların, ruhi bunalımların kafa göstermesine tarik açmış, bile bundan hep cihan ülkeleri ziyan görmeye başlamıştır. İnsanların cinsel gereksinim ve isteklerini gayrimeşru yoldan karşılayan, sömüren yeni yeni ticari faaliyet alanları ve sektörler ortaya çıkmaktadır. Toplumumuzda evlilik içi kavga ve tatminsizliklerde de bu dış yayın ve telkinlerin ehemmiyetli payı vardır. (2)
Cinsi münasebetten sonra gusletmek farzdır.
Not: Konu ile alâkalı büyük açıklamaları Türk Diyanet Vakfı İslami Araştırmalar Merkezi tarafından basılan 2 ciltlik “İlmihal” isimli eserden okuyabilirsiniz.
Kaynak:
1) Şamil İslam Ansiklopedisi, Cima, 2/10
2) İlmihal, TDV, İslami Araştırmalar Merkezi
Gerdek Gecesi
Evlenmiş karı ve kocanın asli defa vahit araya geldikleri gece. Bu buluşmanın özelliği, kadın ve erkek için daha önce bilinmesi yapılabilir olmayan özdeksel ve manevi mahremiyetin ortadan kalkmasıdır. çünkü o geceden önce, farklı dünyalarda canlı çift insan, birbirlerine yaklaşarak, bir hayatı paylaşma durumuna gelmişlerdir. Bunun da ötesinde, aile olarak muayyen hak ve görevleri “fiilen yaşama” olayını başlatmışlardır.
Gerdek gecesini, sadece cinsi yönden çift muhtelif cinsin birbirlerini tanıması olarak görmemesi gerekir. bu beraberlik bir zamanda, manevi ve dokunaklı vahit bütünleşmeninde başlangıcı olmaktadır. Olgunluk seviyesine gelen çift gencin, onmdan sonraki hayatlarıbelirli vahit miktar ve taslak dahilinde sürecektir. Bu bakımdan gerdek gecesi; nihayet mertebe ağır ve iri sorumluluklarla dolu vahit hayatın mukaddeme anıdır. Tek sözcük ile vahit planlama kararının verileceği zamandır. İki çift paylaşacakları hayatta birbirleri için düşündüklerini meydanda anlatacak ve mütekabil olarak yekdiğerinden beklediği tavır ve davranıştan konuşacaklardır.
Gerdek, İslami vahit olaydır. Çünkü gerdek olayında gözümüze çarpan olağanüstü durum, kadın ve erkeğin kanuni ölçüler içersinde vahit araya gelmesi ve evlilik veçhile iri vahit hadisenin düşünülüp, tartışılarak gerçekleştirilmesidir.
Gerdek olayında, birbirlerini uzaktan tanıyan çift çiftin yakın vahit değme ile ve ağır vahit ortamda karşısındakini ölçülü vahit şekilde değerlendirmesi sözkonusudur. Çünkü evlilik ile yeni vahit hayata başlangıçta, karşıdaki beşer hep özellikleri ile tanınmak durumundadır. İslami mahremiyetin olmadığı durumlarda ve günümüz veçhile kadın-erkeğin birbiriyle ölçüsüz ve ve gayri ağır vahit araya gelmesi hali, gerdek olayına gerek duyurmamaktadır. Çünkü olayda ne vahit mahremiyet, ne de geleceğe dönük ağır vahit sayma bulunmaktadır. Taraflar; ya kendilerini bekleyecek akibetlerden habersizdirler veya biraraya gelişlerinde sadece “cinsel tatmin” iri basmaktadır.
Dolayısıyle bazan bu tür gayri kanuni ilişkilerde “evlilik” veçhile vahit müesseseye bile gereksinim duymayan insanlar görülmektedir. Tabi ki bu tür ilişkilerin sonu, iri acılar ve felaketlerle bitmektedir.
İslam’daki evlilik, cinsi duyguların dini vahit program çerçevesinde ve beşeri aşkın en pak özellikleri ile şekil kazanmasıdır. Elbette ki bu pak ve sıra beraberlik, gerdek gecesi veçhile başkalarının malumu olmayan ruhi ve bedensel birlikteliğe gereksinim duyacaktır.
Prof.Dr. Sami Şener
İ.T.Ü. İşletme Sosyolojisi
Kaynak:
1) Şamil İslam Ansiklopedisi, Gerdek Gecesi, 3.cilt
Göz Zinası
Allah Teâlâ şöyle buyuruyor:
“(Ey Resûlüm), Mümin erkeklere söyle, gözlerini haramdan beri alsınlar ve ırzlarını zinadan korusunlar. Bu kendilerini için daha temizdir. Muhakkak ki Allah, onların hep yaptıklarından haberdardır. Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, ziynetlerini (süslerinin takılı olduğu boğaz, gerdan, baş, kol, bacak ve kol veçhile yerlerini) göstermesinler. Ancak bunlardan görülmesi elzem olan (yüz, el ve ayaklar) müstesnadır. kafa örtülerini yakalarının üstüne koysunlar…”
(Nur Suresi : 31)
Yukarıdaki ayetler erkek olsun kadın olsun hep müslümanlara zinanın haram kılındığını bildirmektedir. Ayrıca, yine hem erkek hem kadınlara, kendilerini zinaya götürecek davranışlardan sakınmaları emredilmektedir. tekrar bu ayetlerden insanı zinaya sürükleyen en önmeli şeyin şehvetle namahreme süzmek olduğu öğrenilmektedir. Bu nedenle tanrı Teâla, erkek kadın hep müminlere gözlerini haramdan sakınmalarını, yani namahreme bakmamalarını buyruk ve övme buyurmuştur.
Bakış zinanın başlangıcıdır. Bunun için gözü esirgemek mühimdir, “Bakıştan ne olur” diyerek bu konuda aldırmazlık gösterenler sonunda iri felaketlerle karşılaşırlar. Kasdi olmayan asli bakıştan, kişi mesul tutulmamıştır. ama yine yine süzmek yasaklanmıştır.
Bu konuda Hz.Peygamber şöyle buyurmaktadır: “Birinci bakış, sana ama ikincisi aleyhinedir.”
Yabancı erkek ve kadınların birbirine göz kırpmaları, kadının gözlerini süzmesi, gözlerin zinasıdır.
Şurası unutulmamalıdır ki; şehvetle bakışın “zina” olarak ifadesi gerçek manada cinsi temasla meydana gelen zina olmayıp, olabilir zinaya götüren en ehemmiyetli sebeplerden birisi olduğunun anlatılması sebebine bağlıdır. Bunun için “göz ve lisan zinası” olarak bildirilen durumların “hakiki zina” ile vahit tutulması yapılabilir değildir.
Bir göz ki, anın olmaya ibret nazarında
Ol sahibinin düşmanıdır kafa üzerinde
Kaynak:
1) Şamil İslam Ansiklopedisi
2) İslam da Kadın ve Aile, Mehmet emre
Kadına geri Organdan Yaklaşmak
Kadına sırt organdan değme ne şekilde olursa olsun katiyetle haramdır.
Cenab-ı Hak buyuruyor:
“Sana kadınların ay halini sorarlar. De ki: O, vahit rahatsızlıktır. Bu sebeple ay halinde olan kadınlardan uzakta durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şunu yolunda bilin ki, tanrı tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever. Kadınlarınız sizin için vahit tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden (uygun davranışlarla) hazırlık yapın. Allah’tan korkun, biliniz ki sizler O’na kavuşacaksınız. (Yâ Muhammed!) müminleri müjdele!” (Bakara Suresi : 222- 223)
. Cinsel münasebet çocuğun çıktığı yerden olmak şartıyla ister kadının yüzü dönük olsun size, isterse arkası, Cenab-ı Hak (C.C.) helal olan yere ekin tarlası diyor. Yani bebek yetişen doğma olan yer. bunun dışında herhangi vahit yerden ulaşmak haramdır.
Allah Resulu buyuruyor:
“Kadınlara arkadan varmayınız.”
“Kadınlara arkadan yaklaşana lanet edilmiştir.”
“Allah’ın size emrettiği yerden kadınlara yanaşın.”
Erkeğin cinsel organının far kısmı kadının sırt organına sokulmasıyla bu haram işlenmiş olur.
Kaynak:
1) Büyük Kadın İlmihali, Rauf Pehlivan
Kur’an Bulunan Odada Cinsel İlişkide Bulunmak
Kur’an bulunan odada cinsel ilişkide bulunmanın vahit sakıncası yoktur. Ancak Kur’an-ı Kerim’e düşünce göstermek için onu yaymak icap eder.
Kaynak:
Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN
Lezbiyenlik
Kadının kadınla sevişmesi, ilişkisi katiyetle haramdır. Bu sevicilik veya lezbiyenlik denen cinsel vahit sapmadır. Seviciliğin haram oluşunda, İslam’da ittifak vardır.
Cenab-ı Hak buyuruyor:
“Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; güçbelâ eşleri ve ellerinin sahip olduğu (câriyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir. Şu halde, kim bunun ötesine çekilmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir.”
Allah Resulu buyuruyor:
“Kadınların sürtüşmesi onlar arasında zinadır.”
“Bir kadın diğer vahit kadına açık vücudunu değdirmesin….”
“Erkek erkeğin avretine, kadın da kadının avretine bakmasın. Bir erkek ile vahit erkek yalnlz yatakta birlikte, vahit kadın da vahit kadınla bir yatakta birlikte yatmasınlar.”
Kaynak:
Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN
Zina
Zina, mecnun olmayan, ufak veya minik yaşta bulunmayan, büluğ çağına ulaşmış mükellef vahit kimsenin, nikah ilişiği olmaksızın vahit kadının ön tarafından cinsi münasebette bulunması olup beşer aklının, ahlak ve hukuk düzenlerinin, diğer göksel dinlerin yanlış, şerefsiz ve bedhah gördüğü vahit fiil olup İslam dininde de kati olarak yasaklanmış, işlenmesi iri günahlar arasında sayılmıştır.
Cenab-ı Hak buyuruyor:
“Zinaya yaklaşmayın. Zira o, vahit hayâsızlıktır ve bol bedhah vahit yoldur.” (İsra Suresi : 32)
Allah Resulü buyuruyor:
“Bir kişi zina ettiği zaman oradan iman çıkar, sanki vahit gölge veçhile başının üstünde durur. Zinadan ayrıldığı zaman ona geriye döner.”
“Zina üstünde sürekli israr eden kimse, puta tapan kişi gibidir.”
“Muhakkak ki yedi tabaka gökler ve yedi tabaka yerler zina eden yaşlıya lanet ederler. Şüphesiz zina edenlerin avret yerlerinin iğrenç kokusu, tamu halkını bile kullanışsız eder.”
Zina, nesebin karışmasına, ailenin dağılmasına, hısımlık, komşuluk, refakat veçhile bağların çözülüp toplumun manevi ve ahlaki değerlerinin temelden sarsılmasına tarik açan ve insani bedensel zevklerinin esiri yapıp aşağılayan iğrenç vahit davranıştır. Kur’an’da zina eden erkek ve kadına bedensel eziyet da uygulanması emredilmiştir. (Nur Suresi)
Zinada had cezasının uygulanması için, erkeğin cinsel organının en az far yerinin kadının cinsel organına girmiş olması gerekir. Bundan daha azına mesela; öpmek, sarılmak veya uyluk arasına sürtünmek v.b. hareketler haram olmakla birlikte had cezasını gerektirmez. Küçük bebek ve us hastası yükümlü olmadığı için bunların fiilde kendilerini bakımından haddi gerektirmez.
Zinaya zorlanan kadına had cezası gerekmediği konusunda İslam bilginlerinin görüş birliği vardır.
Zina cezasının uygulanabilmesi için:
• Zina edenin erginlik çağına ulaşması gerekir.
• Akıllı olması gerekir
• Zinanın istekle yapılması gerekir.
• Zinanın insanla yapılması gerekir.
• Zina edilen kadının ergin veya kendisine cinsel istek duyulan vahit yaşta, ergin olması gerekir.
• Zinanın vahit şüpheye dayalı olmaması gerekir.
• Zinanın darul islam’da olması gerekir
• Kadının diri olması. Ölü olan kadınla cinsel temasta had gerekmez.
• Cinsel temasın önden olması ve far yerinin girmiş olması. Arkadan ilişki, yani livata için kimsesiz paylama gerektirir.
Zina, şahitlerle durağan (durgun) olduğu gibi, ikrarlada durağan (durgun) olur. Bir erkeğin veya vahit kadının zina etmiş olduğuna, dört erkeğin, mütehakkim huzurunda vahit oturuşta şahitlik etmesi gerekir. tanık olmama durumunda, us ve baliğ olan vahit kimsenin bizzat zina ettiğini farklı farklı dört oturumda dört defa ikrar etmesi ilede durağan (durgun) olur. Cezası kesildikten sonra, bile eziyet uygulamalı esnasında teslim ettiği zinadan vazgeçerse, eziyet tatbik edilmez salınır.
Evli veya bekar olmasına göre muhtelif cezalar uygulanır. Cezanın yerine getirilmesi bakımından kadın ve erkek arasında vahit fark yoktur.
Kaynak:
1) İlmihal İslam ve Toplum, TDV
2) İslam İlmihali, Ali Fikri Yavuz (İstanbul Eski Müftüsü)
2) Şamil İslam Ansiklopedisi
2) Büyük Kadın İlmihali, Rauf Pehlivan

rüyada yumurta görmek

21 Mart 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

Bir kimsenin rüyada taze pişmiş tohum görmesi, kolayca elde edilen rızka işarettir.
Rüyada tavuğun yumurtladığını görmek, bebek ile tâbir olunur.
Rüyada pişmemiş tohum yemek, haram sürgü delâlet eder.
Çiğ tohum yediğini görmek, neşesizlik ve kedere işarettir.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada tohum görmek, dokuz şekilde tâbir olunur: a) Evlat, b) Ehl-i Beyt, c) Mal, d) İzzet, e) Rütbe, f) Hacet talip etmek, g) Murada ermek, h) Hizmetçi, ı) Zevce.
Rüyada elinde taze pişmiş tohum olduğunu görmek, cebir ve çetin işlerin halledilmesine ve sürgü delâlet eder.
Bazı kere de rüyada tohum görmek, latif kadınlara, hısım, hısım ve dostların vahit araya toplanmalarına ve nakit biriktirmeye delâlet eder.
Rüyada taze vahit yumurtayı kırıp yağda pişirdiğini ve yediğini görmek, izzet, ferahlık, sevinç, rızık, menfaat ve sürgü alâmettir.
Bir kimsenin rüyada papağan kuşunun yumurtasını görmesi, takva sahibi ve namuslu vahit hizmetçiye delâlet eder.
Turna kuşunun yumurtasını görmek, yoksul ve miskin evlada işarettir.
Rüyada kendisine vahit tohum verildiğini görmek, itibarlı ve aziz vahit çocuğun olmasına işarettir.
Bazı kere de yumurta, evlat, zevce, hizmetkar ve sürgü delâlet eder.
Rüyada pişmiş yumurtayı soyduğunu görmek, hizmetçilerinin malına nailiyete işarettir.
Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarısı altın ile tâbir olunur.
Rüyada kucağına ak vahit tavuğu aldığını ve tavuğun piliçler çıkardığını görmek, cebir ve imkansız vahit işin meydana çıkmasına ve duş sahibinin imanlı vahit evladı olacağına işarettir.

rüyada yeşillik görmek

21 Mart 2012 Yazan  
Kategori Yaşam


İsteklerinizin, hayallerinizin gerçekleşme yolunda olduğuna işarettir.


Sohbet