2013 eurovision ne zaman

31 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

2013 eurovision ne zaman olucak sorusuna cevabı 14 ve 16 Mayıs, finali ise 18 Mayıs 2013 tarihinde[2] İsveç’in Malmö şehrinde gerçekleştirilmesi planlanan 58. Eurovision Şarkı Yarışması’dır.

Malmö de olucak bu güzel 2013 eurovisionu ‘ na sizde yer almak istemezmisiniz bu sene bakalım yarişmacılarımızdan kim gidicek hayırlısı ise bu sene iyi bir sonuç almak nasibi ile diliyoruz heycanla bekliyoruz..

2013 kış renkleri

31 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Bayan

2013 kış renkleri bu sene mavi ve yeşil tonları kışta çok dikkatinizi çekicek yeşil ve mavi tonları kışa damgasını vurcaktır işte o güzel tonlarda farklı elbise modelleri ve gösteriş açısından duruşlarını sizlere sunuyoruz.


2013 resmi tatiller

31 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

2013 Resmi tatilleri Farklı ve çoğu hafta içlerine denk geliyor.

Yılbaşı ve Çocuk Bayramı Salı günü
1 Mayıs Çarşamba Günü
19 Mayıs Pazar Günü ‘ n denk geliyor
14 Şubat ise

Perşembe günüdür.

Herkeze şimdiden iyi tatiller dileriz.

2013 gelinlik modelleri

23 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Bayan

2013 gelinlik modelleri yepyeni 2013 ün gelinlik modelleri ile sizlerle olucağız işte bu modellere sizde sahip olmak için artık tam zamanıdır bu modeller ile farkınız ve yeniliğiniz sizde koruyacaksınız en yeni farklı model seçenekleri ile sizlerin hizmetinize sunuyoruz farklı ve güzel tasarım renkleri ile yenilik sizlerle olsun..

2013 alyans modelleri

23 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Bayan

2013 alyans modelleri 2012 2013 ün yepyeni altınbaş alyans modellerine sizde sahip olmak istemezmisiniz işte o güzel alyans modellerinden sizlere bi kaç örnek yeniliğe ve farka sahip olmak için bu modellere sizde paylaşınız 2013 un yenı modelleri ve farklılıkları ile sizlerle oluyorz artık sizinde farkınız olması için tam zamanıdır.

çocuk abiye modelleri

13 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

2012 çocuk abiye modelleri Çocuklarımıza özel şık ve model abiye modelleri 2012 nın en güzel modellerinizi çocuklarınıza paylaşmak istemezmisiniz işte size fırsat çocuklarınıza uygun abiye modelleri ile farkınızı ve yeniliğinizi sizde katlanmak için en güzel abiyeleri sizlere sunuyoruz.dünyanın en büyük hayvanları

13 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

dünyanın en büyük hayvanların dan sizlere gördüğümüz en byük hayvanlardan bir kaç örnekler sunucağız gözlerinize inanamıcağınız bu hayvanlardan bir kaç görüntüyü sizlere sunuyoruz.

Hayvanlar:2012 sokak modası

10 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Bayan

2012 nın en güzel sokak modası sizde bu modelleri ile farkı ve yeniliği keşvetiniz işte sizlere sunduğumuz 2012 nın sokak modaları yepyeni farklı ve dizayn örülmüş modası2012 Yaz Modası elbiseleri

10 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Bayan

2012 Yaz Modası elbiseleri yepyeni farklı moda olarak yeni en güzel moda resimleri 2012 nın en güzel elbiselerini sizlere paylaşıyoruz işte o güzel elbiselerden moda dekarasyonundan örnekler sunuyoruz işte şık mankenlerin üstünde duran o güzel elbiseler.

Küstüm çiçeği bakımı

08 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

Küstüm otugiller familyasının örnek bitkilerindendir. Mimosa cinsi bitkilerin çoğunluğunun Amerika anakarasının tropikal bölgelerinde yetişen 300 dolayında türü bulunmaktadır. Bunlardan özellikle ilginç hareketliliği nedeniyle bahçelerimizde eğlenceli durumlar yaratmak için yetiştirilen Anayurdu Brezilya olan ve 60 cm. kadar boylanabilen bu tür, bir yıllık duyarlı otsu bitkidir. Dikine uzayan sürgünleri, bu sürgünlerin üzerinde yer alan ve eğreltiotlarınınkine benzer pek çok yaprakçıktan oluşan yeşil renkli bileşik yaprakları vardır. Bitkinin yaz aylarında açan

pembe ya da lavanta mavisi-beyaz çiçekleri, ipekten yapılmış ponponları andırır. Fazla dekoratif olmamakla birlikte çiçek bahçelerimizin sınırlarında veya bordürlerde yetiştirilen mimozalara dokunulduğunda bitki hemen oradaki yapraklarını büzerek kapatır. Bir-iki dakika böyle büzülü kaldıktan sonra açılan yaprakların büyüteçle incelendiğinde, o kesimdeki ince tüylerin dokunma sırasında zedelendiği görülür. Bu yüzden bitkinin, o kesime besin göndermediği düşünülmektedir, işte mimoza, bu olay bir eğlence konusu yapılmak üzere bahçelerde yetiştirilmektedir.

Küstüm Otu‘ nun çok ilginç bir savunma sistemi vardır. Bu bitkinin yapraklarına dokunulduğunda birkaç saniye içinde, sapla birlikte yapraklarının gövdeye doğru yaslandığı görülecektir. Eğer bitkiyi rahatsız eden etki devam ederse bu kez küstüm otu aşağıya doğru ikinci bir hareket yaparak gövdesinin üzerindeki sivri dikenleri ortaya çıkarır. Bu da böcekleri kaçırmak için yeterlidir. Bitkideki bu hareketi gerçekleştiren mekanizma elektrik akımlarıyla başlar. Bu akım aynı insan vücudundaki sinirlerden geçen akım gibidir. Bitkinin reaksiyonları bizde olduğu kadar hızlı değildir. Bununla birlikte bitki özünü taşıyan kanallar aracılığıyla iletilen elektrik sinyalleri 30 santimetrelik mesafeyi bir-iki saniye içinde geçer.

Isı ne kadar yüksek olursa, reaksiyon o kadar hızlı olur. Her bir yaprağın dibi (yaprağın sapıyla birleştiği yerde), oldukça şişkindir. Buradaki hücreler sıvıyla doludur. Uyarı buraya ulaştığı zaman, yaprağın dibindeki şişkinliğin alt yarısı aniden suyunu boşaltır ve aynı anda diğer üst yarı, bu suyu kendi bünyesine alır. Ve yaprak aşağıya doğru düşer. Böylece uyarı saplar boyunca ilerlerken, yapraklar domino taşları gibi teker teker, ardı ardına kapanır. Bu şekilde bir savunma hareketinden sonra, bitkinin tekrar hücrelerini doldurup, yapraklarını açabilmesi için 20 dakika gereklidir.


Sohbet