sağlıklı damacana suları hangileri

26 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

Daha önce sağlıksız olduğu çıkan sulardan sonra insanların içiminde damacana sudan korkmaya başladı ve bazı firmaların kapatılmasına bazılarına düzenlemeleri yapmasına kaynak verildi bu unsurda en çok kalan firmalar işte şuan hiç bir problem olmayan sular şunlar ;

Hamidiye
Özkaynak
Kay Su
Erikli Su
Gülpınar
Sırma
Saka
Pınar Su
Hayat Su

zahidem türküsünün hikayesi

26 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

Zahidem’ in Hikayesi bu yönlerene dayanmak Başımız saolsunn 🙁

Zahide türküsünü asıl yazarı ve hikayenin esas kahramanı “Aşık Arap Mustafa`dır”.

Aşık Arap Mustafa 1901 yılında Çiçekdağı`na bağlı “Orta Hacı Ahmetli” köyünde doğmuş. Ailesini çok küçük yaşlarında kaybetmiştir. Mustafa 10 yaşına kadar bir akarabasının yanında, yetim ve öksüz olarak büyümüştür.

Mustafa`nın babası, o zamanlar, o yörede, düğünlerde derneklerde oynanan “Koca Oyunu” adlı oyunda “Arap” rolünü oynarmış. Mustafa`yada babasından ötürü Arap lakabı takılmış çevresinde “Arap Mustafa” adıyla tanınmıştır. Yetim ve öksüz kalan Arap Mustafa 10 yaşında Yukarı Hacı Ahmetli köyünden Hacı Bürozade`lerden Mehmet`in yanında çiftçi olarak yetişmeye başlar. Zamanla çalışkanlığıyla, babayiğitliğiyle ve giyimine kuşamına özen gösteren yakışıklı ve mert bir delikanlı görünümüyle herkesin beğenisini ve taktirini kazanır. Bu sıralarda da Mustafa`yetişir ve askerlik çağlarına yaklaştığında da ağasının kızı olan Zahide`ye gönlünü kaptırır, fakat fakir ve kimsesiz olduğundan bu sevdasını bir türlü dile getiremez, sevdası içten içe hergeçen gün büyür.

Askerlik çağı gelen Arap Mustafa sevdasını söyleyemeden vatani görevini yapmak için askere gider, ama aklı deliler gibi sevdalandığı Zahide`sinde kalmıştır. Köydeki sevdiği dostlarına devamlı mektuplar gönderip Zahide`sinden haber almaya çalışır. En son haberde Zahide`nin başka birisiyle evlendirileceğini ve düğünününde bir hafta sonra olacağının haberini alınca, üzüntüsünden bu türkünün sözlerini şiir olarak söylemiştir.
Kimi yerlerde bu türkünün sözlerini Arap Mustafa`nın “Hektor” adında arkadaşının kaleme döktüğü söylenir.
Sözleri besteleyen Neşet Ertaş`dır.
Arap Mustafa`nın bu büyük sevdasından dolayı, zamanla ismi “Aşık Arap Mustafa” olarak anılmaya başlanmıştır.

Türükünü Orjinal Hali:

Zahide’m kurbanım n’olacak halim
Gene bir laf duydum kırıldı belim
Gelenden gidenden haber sorarım
Zahide`m bu hafta oluyor gelin
Ezeli de deli gönül ezeli
Çiçekdağında döktü m’ola gazeli
Dolaştım alemi gurbet gezeli
Bulamadım Zahide’mden güzeli
Gurbet ellerinde esirim esir
Zahide’m kurbanım hep bende kusur
Eğer anan seni bana vermezse
Nemize yetmiyor el kadar hasır

fenerbahçe 2 marsilya 2 geniş özeti

21 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

Fenerbahçe Marsilya maçının geniş özetisi ve video golleri çok güzel giden bir maç son dakikada malasef yediğimiz gol ile berabere kalarak bitirdik ama umutumuz var bu gruptan çok rahat bir şekilde çıkıcağız.

Devamını oku

Martılara mushil ilaçı verilirse :)

20 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Yaşam

Martılara mushil ilaçı verilirse 🙂 Bakın neler oluyor herhalde bunu eminönunde balıkçıları o gün iflas ettirir yapılsa işte o komik sahneleri sizde sakın bunu yapmayınız çok iğrenç oluyor 🙂

Devamını oku

Krem 4.Bölüm Fragmanı İzle

10 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Dizi izle

Krem 4.Bölüm Fragmanı İzle Atv nın yeni dizi si krem de

Fragman yayınlanmadı. Fragman yayınlandığnda sitemizden ulaşabilirsiniz sizde bu fragmanı izlemek için canlı ve heycanlı olarak sitemizden online olarak izleyebilirsiniz fragman keyfini sizlerle paylaşıyoruz krem dizisin 4 . bölüm fragmanı ile sizlerle olucaktır.

Krem dizinin fragmanı çıktığında sizlere sunucağız.

Ustura Kemal 3. Bölüm Fragmanı 18 Eylül 2012

10 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Dizi izle

Ustura Kemal 3. Bölüm Fragmanı Show tv nın yeni dizisi Ustara kemal kaldığı heyecanla devam ediyor işte ustara kemal ın 3. bölüm fragmanı sizlere o güzel dizinin yeni fragmanı sizlerle oluyor.
Ustura Kemal 3. Bölüm Fragmanı 18 Eylül 2012
Yeni fragmanı ile sizlerle.

Ustura Kemal’in çekimleri Heybeliada, Eyüp, İstanbul Erkek Lisesi ve dizinin tarihi dokusuna uygun farklı semtlerde gerçekleştiriliyor.

Farklı ve en güzel fragmanları tv ile aynı anda sizlerle oluyor..

manchester united galatasaray maçı hangi kanalda

06 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Spor

manchester united galatasaray maçı hangi kanalda Üzerelerek sölüyoruz ki D Smart vericek bu maçın heyecanını D smart kanalından izleyebilirsiniz.

Maçı canlı olarak sitemizden online radyo keyfi ile yaşayabilirsiniz Spor keyfini onlıne olarak sizlere canlı olarak anlatıcağız sizde maçı izlemek ve seyretmek istiyorsanız şimdiden iyi seyirler diliyoruz gönlümüz cimbomdan yanadır.

Mantar bulaşıcı mıdır?

05 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Sağlık

Mantar bulaşıcı mıdır? Mantar bulaşıcı bir cilt hastalığıdır bazı mantarlar toprakta yaşarlar bazı mantar tipleri hayvanlardan bulaşabilir saçlı deri mantarlarları genelikle çiftçi ailenın çocuklarında genelde evlerinde hayvanlardan bulaşır banyonun ortak kullanılması mantarlı kişinın terliğinin başka bir kişi tarafından giyilmesindende bulaşabilir.

Bunun için dikkatli olmalıyız özelikle mantar olan kişinın hiç bir şekilde aynı yerde duş almamalı ve ayakkabı ve terlik gibi eşyalarını kullanmamalıyız.

Uçuk bulaşır mı?

05 Eylül 2012 Yazan  
Kategori Sağlık

Uçuk bulaşır mı? Virüs yolu ile bir tip enfeskyondur bulaşıdır uçak virüs özeliklle aktif dönemde kabuklanmanın ve kabarcıklı dönemde bulaşma en büyük bulaştığı zamanlardır.

Ayrıca uçuk virüsü ile bulaşıcıdır cinsel bir ilişkiye girilmemesi gerekmektedir daha sonra cinsel temasta koruyucu önlemler alınmaması gerekmektedir.


Sohbet