2013 Çanta modelleri

22 Ocak 2013 Yazan  
Kategori Bayan

2013 Çanta modelleri Yeni model seçenekleri bulduklarınız farkınız olsun yeniliği faydasını görmek için acele ediniz son zamanlarda çok farklı bu işlemsel olarak sizle olarak bu işlemlerin farkını sizde görüceksiniz bu işlemde sizde yeniliğe sende en güzel çanta modellerinin farkınıza.


karaciğer yağlanması

22 Ocak 2013 Yazan  
Kategori Yaşam

Karaciğer yağlanması, vücudun karaciğeri korumak için oluşturduğu yağ bezlerinin aşırı olmasının durumudur. Karaciğerin aşırı yağlanması birçok sağlık soruna davetiye çıkarabilir. Ayrıca yağlanmaya iltihaplarında eşlik etmesi karaciğer de hastalıklarınıda nedenleri olur. Aşırı yağlanma ile karaciğer yapısında ve işlevlerinde sorunlar gelişerek sağlığınız bozulur.

Karaciğer yağlanmasının nedenleri nelerdir?

Alkol tüketimi, hızlı ve birden kilo verme, wilson hastalığı, uzun zaman damar yolu ile beslenme, A vitaminin aşırı tüketmek, hamilelik dönemi içinde bulunan kadınlarda, birtakım ameliyatların sonrasında, metabolik sendromlar, kilolu olma ya da obez olma, şeker hastalıkları, kanda trigliserid seviyesinin fazla olması, endüstriyel toksin fazlalığı, bakır depo etme sorunları, demir depolama sorunları, bazı ilaç grubunun kullanımları, karaciğer depolama rahatsızlıkları, siroz hastalığının ilk bulguları arasında karaciğer yağlanması görülür. Bu gibi durumlar karaciğerde yağlanmaya neden olabilecek sebepler arasında yer alır.

Karaciğer yağlanmasının belirtileri nelerdir?

Genellikle fazla bir belirtisi olmayan bir hastalıktır ve bu nedenle de hastalık sinsice ilerleyebilir ve sağlığınızı tehlikeye sokabilir. Bazı kişilerde halsizlik, yorgunluk hissi, vücut kırgınlığı, karın bölgesinin sağ üst kısmında ağrı veya şişme gibi bulgular karaciğer yağlanmasının belirtileridir.

Karaciğer yağlanması nasıl teşhis edilir?
Bazı testler ile ALT, AST ve GGT seviyeleri incelenir. Bu enzim seviyelerindeki görülen artışlar karaciğer yağlanmasına işarettir. Yapılan testler sonucunda karaciğer yağlanması teşhis edilir.

Karaciğer yağlanması nasıl tedavi edilir?
Karaciğer yağlanmasında, kişide yağlanmaya neden olan sebepler bulunur ve ortadan kaldırılır. Örneğin alkol tüketimi sonucu meydana gelen kişilerin alkol tüketimini kesmeleri tedavide olumlu ilerlemelere neden olur. Zira karaciğer yağlanmasını iyileştirebilecek kesin etkili bir ilaç ile tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Hastanın beslenmesine dikkat etmesi, alkol kullanmaması, egzersiz yapması karaciğer yağlanmasını önleyebilecek önerilerdir.

nubuk nedir

09 Ocak 2013 Yazan  
Kategori Yaşam

Nubuk nedir Nubuk hakkında bilgiler işte o nubuk hakkında o kadar güzel espiriler olduğu bir yaşamda bilmece olarakta sunulur.

Nedir: Dokusu şeftaliye benzeyen ve ıslandığnda dokunmak iç gıcıklayıcı kışlık hadise..

bir garip orhan veli

09 Ocak 2013 Yazan  
Kategori Aşk şiirleri

Orhan Veli nin şiiri o güzel şiirlerinden biri olan bir garip okurken insanı büyülüyor işte o şiir.

İstanbul’da Boğaziçi’nde
Bir garip Orhan Veli’yim
Veli’nin oğluyum
Tarifsiz kederler içindeyim

Urumeli Hisarı’na oturmuşum
Oturmuş da bir türkü tutturmuşum

İstanbul’un mermer taşları
Başıma da konuyor martı kuşları
Gözlerimden boşanır hicran yaşları
Edalım…
Senin yüzünden bu halim.

İstanbul’un orta yeri sinema
Garipliğim, mahzunluğum duyurmayın anama
El konuşurmuş, görüşürmüş bana ne

Sevdalım…
Boynuna vebalim

İstanbul’da, Boğaziçi’ndeyim
Bir garip Orhan Veli’yim

Orhan Veli Kanık

derler ki bir yerden sonra acımaz daha fazla

09 Ocak 2013 Yazan  
Kategori Müzik Dinle

Emre aydın o güzel şarkısını sizlere sunuyoruz işte o güzel sözleri olan muhteşem şarkı Emre Aydın en güzel eserlerinden biri olan bu EMRE AYDIN – Aşk Nedensiz Sevmekmiş 2009 yılında çıkardığı bu şarkı hala bir çok kişi tarafından dinlenmeye devam ediyor.

Devamını oku


Sohbet