zambak yayınları test çöz

Yazan: 22 Aralık 2010  
Kategori: Yaşam

Kazanım Değerlendirme Sınavı:Ögrencilerin sadece gördükleri konulardan olacakları sınavlardır. Sınavlar yarım deneme şeklinde olacaktır. Bu sınavda öğrencilerin gördükleri kazanımlar pekiştirilecektir. KDS’lerde geriye dönük sorular olmayacaktır. Kazanımlar her ay işlenen konulardan olacaktır. Örneğin 2. KDS’de 1. KDS konularından soru sorulmayacaktır. Kitapçıklar dört renk ve kendinden kapaklı olacaktır.

İköğretim Deneme Sınavları:Her ay bir adet deneme sınavı yapılacaktır. Denemelerde geriye dönük konulardan sorular sorulacaktır. İleri konulardan soru sorulmayacaktır. Böylece öğrencilerin ilk önce gördüğü konular da sıcak tutulmuş olacaktır. Denemelerdeki soru sayıları ve müfredat MEB’in standartlarına uygun hazırlanacak ve bütün denemeler dört renk olarak basılacaktır.

Baskı Tarihi: Şayet bir kurum deneme sınavına kendi isim ve logosunu bastırmak istiyorsa siparişlerini bu tarihten önce vermek durumundadır. Kurum isimleri siparişle eş zamanlı e-mail olarak gönderilecektir. Kurum ismi, ancak 100 takım sipariş verildiği takdirde mümkün olacaktır.

Sınav Gönderim Tarihi: Baskısı yapılan sınavlar kargoyla gönderilecektir. Gönderim tarihi on günlük bir süreyi kapsamaktadır. Sınavlar kurumlarımıza bu süre zarfında teslim edilecektir. Bu yüzden gönderim tarihi hiçbir zaman sınavların yapılacağı tarih olarak ele alınmamalıdır. Aksi hâlde kurumlarımız mağdur olabilir.

Sınav Uygulama Tarihi: Sınavların gönderiminden sonraki onuncu gündür. Sınav yapacak kurumların, bu tarihleri dikkate alarak sınav takvimlerini oluşturmalarını öneriyoruz. Bunlara dikkat edildiği takdirde sınav takvimimiz sağlıklı şekilde işleyecektir. Aksi hâlde bazı sıkıntıların olması muhtemeldir.

Sınavla İlgili Hususlar: Denemelerin sağlıklı değerlendirilebilmesi için öncelikle doğru optik formların kullanılması gereklidir. 2 ve 3. sınıflar için ZK 204 numaralı, 4, 5, 6,7 ve 8. sınıflar için 202 numaralı optik formlar kullanılacaktır. Diğer bir husus da kodlamaya ilişkin hataların olmaması gerekir. Her öğrenci okul kodunu mutlaka ilgili yere hatasız kodlamalıdır. Bu kodlamayı yapmayan öğrencinin sınavı değerlendirmeye alınamaz. Ayrıca her öğrenci ilgili alana kendi numarasını alti hane olarak sağa dayalı şekilde kodlayacaktır. Bunun için baş tarafa gereken sayıda sıfır (O) kodlaması gereklidir.

**Okul numaralarını kodlamayan öğrenciler, sınav sonucunu internetten göremezler

Değerlendirme: Deneme sınavların okunması yerel, değerlendirme ise merkezi olarak yapılacaktır. Yani sınavı her bayi kendisi okuyarak sonuçları merkezimize gönderecektir. Böylelikle bütün öğrencilerimizin başarısı aynı sınavla görülmüş olacaktır. Sınav sonrasında her öğrenci için sınav sonuç karnesi bayilerimiz tarafından kurumlara verilecektir. Sınav sonuç listelerini kurumlar kendilerine verilecek, şifreleri kullanarak sitemizden alabileceklerdir.

Kurum Şifreleri: Her kuruma özel şifre bayilerimiz tarafından verilecektir. Kurumlar, www.zambak.com sitemizde farklı analizlerin yapıldığı sınav sonuçlarını kendileri alabilecektir. Sınav analizleri ile öğrencilerimizin eksik kalan yönleri belirlenecek ve onların eksikliklerinin giderilmesi mümkün olabilecektir. Ayrıca öğrenci ve velilerimiz sınav sonuçlarını sitemizden takip edebileceklerdir.

Diğer Konular;

Yorumlar


13 Yorum yapılmış "zambak yayınları test çöz"

 1. betül demişki 14 Mayıs 11 14:47 

  çok kötü

 2. ersin demişki 21 Mayıs 11 15:17 

  çok guzel

 3. tecna demişki 23 Mayıs 11 19:49 

  iyrenç kimseye tavsiye etmiyorum tekrar ıyyyyyyyyyyyyyyy

 4. SILASU SUDE demişki 03 Haziran 11 01:34 

  YAAA BENDE FENE DEĞİL AMA SÜPERDE DENMEZ YANİ ….

 5. emine demişki 04 Haziran 11 15:53 

  sınav olmak istiyorum

 6. emine demişki 04 Haziran 11 15:54 

  ben sınav olmak istiyorum .lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen

 7. emine demişki 04 Haziran 11 15:58 

  zambak yayınlarından sınav olmak istiyorum. lütfen izin verin. ben zambak yayınlarını çok seviyorum.okulların başlandığı gün sınav olacağız. oyüzden kendimi değerlendirmem lazım. lütfen…

 8. beyza demişki 31 Ekim 11 14:44 

  vala açıkça söylemek gerekirsen fen hariç hiç bi dersi ve sınavı sevmiyorum………..

 9. mustafa arda ceylan demişki 03 Ekim 13 18:30 

  ben test çözmek istiyorum.Lütfeeeeeen 😀

 10. mustafa arda ceylan demişki 03 Ekim 13 18:31 

  hadiiiiiiiiiiii 😀

 11. mustafa arda ceylan demişki 03 Ekim 13 18:31 

  HADİ DİYORUM SİZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 😀

 12. mustafa arda ceylan demişki 03 Ekim 13 18:33 

  BN TEST çözmek istiyorum tamam mıııııııııııı :O

 13. mertcan demişki 17 Mart 14 22:42 

  sorular nerde lan buhaaaaaaayt nerde beyler


Sohbet